מצלמת אייפון 14 (צילום: MariaLev, shutterstock)
אייפון 14. עדכון צפוי לצאת בשבוע הבא | צילום: MariaLev, shutterstock

אחרי גילוי התקלה שגורמת למצלמה של האייפון 14 פרו להוציא תמונות מטושטשות באפליקציות סושיאל, אפל הודיעה שהיא עובדת על עדכון תוכנה שנועד לטפל בבעיה.

לפי בלומברג, העדכון של אפל צפוי לצאת בשבוע הבא, והמשמעות היא שבחברה כבר עלו על מקור הבאג והפתרון המתאים לתיקונו. זה יהיה העדכון השני עד כה לדגמי אייפון 14 לאחר שכבר ביום ההשקה התבקשו המשתמשים לעדכן ל-iOS 16.0.1 בשביל לטפל בבעיה בהפעלת שיחות הווידאו במכשירים (FaceTime). לפי בלומברג, מקור הבעיה הוא מנגנון הייצוב במצלמה שנועד לפצות על תנועת הטלפון בעת צילום, שמטשטש את התמונה. גם אפליקציות הסושיאל עדכנו שהן עובדות יחד עם אפל על מנת לספק פתרון לבעיה בהקדם, לאחר תלונות המשתמשים שהגיעו אליהן בימים האחרונים.

בימים האחרונים משתמשים דיווחו על באג מוזר של רעידות ורעשים מוזרים מהמצלמה של המכשירים שהפכו זמינים לרכישה ביום שישי האחרון, דגמי אייפון 14 פרו, כשניסו לצלם תמונות או סרטונים באמצעות טיקטוק, סנאפ ואפליקציות נוספות. 

טרם ההודעה של אפל על כך שהיא עובדת על עדכון תוכנה, שיערו ב-9to5mac שמקור הבעיה הוא באפליקציות הרשתות החברתיות שטרם עודכנו להתאים לשינויים במפרט החדש של מערך הצילום של דגמי אייפון 14 פרו. עד עדכון התוכנה בשבוע הבא, ממליצים ב-9to5mac למי שנתקלים בבעיות עם המצלמה שלא לשחק עם זה ולהפסיק את השימוש בצילום דרך האפליקציות בשביל להימנע מגרימת נזק לחומרת המכשיר.