סדרת דוקו על עדנאן סעיד, Serial (צילום: getty images)
סדרת הדוקו ששודרה אחרי הפופולריות של הפודקאסט Serial | צילום: getty images

8 שנים אחרי שהמקרה שלו הפך לסיפור מפורסם ברחבי העולם בזכות הפודקאסט "סיריאל" - ו-23 שנה מאז שנכנס לכלא - עדנאן סעיד שוחרר לחופשי. סעיד, שריצה מאסר עולם על הרצח של חברתו לשעבר היי מין לין מאז שנת 1999, שוחרר למעצר בית לאחר שנמצאו ראיות חדשות על הרצח שלא ביצע. התביעה הודיעה כי הרצח של היי מין לין ימשיך להיחקר בעקבות הראיות החדשות שצצו. בתום השימוע אמרה השופטת "מר סעיד, אתה חופשי להצטרף למשפחה שלך".

לין היתה בת 18 כשגופתה נמצאה קבורה ביער בבולטימור, וסעיד נחשב לחשוב העיקרי ברציחתה. סיפורו של סעיד נחקר בעונה הראשונה של הפודקאסט "סיריאל", שהפך לסנסציה בין לילה והתחיל את הגל החדש של פודקאסטים ותוכן שעוסק בפשע אמיתי. במהלך העונה, המנחה שרה קניג יצאה לחקור בעצמה את הראיות, ומצאה סימני שאלה רבים סביב הראיות שהוצגו בבית המשפט, וסביב ההתנהלות של המשפט. בסופו של דבר, חלק מהסייגים של קניג הובילו לפתיחה המחודשת בתיק. ב-2019, בעקבות הצלחת הפודקאסט, שודרה סדרה דקומנטרית על המקרה של סעיד ב-HBO שגם היא הטילה ספק בהרשעתו.

במהלך החודשים האחרונים, התביעה הציגה ראיות חדשות על מעורבות של שני חשודים נוספים ברצח של לין. ע״פ התביעה, הרשויות ידעו על לפחות חשוד אחד פרט לסעיד - אבל לא הציגו את הראיות לצוות ההגנה, מה שאסור על פי חוק. בנוסף, הוטל ספק בראיות שהוצגו במשפט המקורי, כגון ראיות איכון הסלולר של סעיד, אותן חקרה גם שרה קניג בפודקאסט שלה. 

סעיד יצא מאולם בית המשפט מחייך לצהלות מספר אנשים שחיכו לו מחוץ לאולם בית המשפט. הוא דיבר בעצמו עם עיתונאים, אך עורכת דינו אמרה כי ״הוא לא מאמין שזה באמת קורה״. קניג הודיעה כי היא היתה באולם בית המשפט כשהורה לשחרר את סעיד לביתו, ושהיא עתידה לשחרר עוד היום פרק חדש בסיריאל עם עדכונים מהמשפט.