חברת גוגל  (צילום: William Barton, shutterstock)
גוגל. תבצע "הערכה מחודשת של צרכי כוח האדם שלה" | צילום: William Barton, shutterstock

חברות הביג טק מעלות את קצב הקיצוצים: גוגל הודיעה אמש שתקפיא גיוסי עובדים לשבועיים, לאחר שבשבוע שעבר הודיע מנכ''ל החברה סונדאר פיצ'אי לעובדים כי ענקית החיפוש תאט את קצב הגיוסים להמשך השנה, כך מדווח האינפורמיישן. בנוסף הודיעה מיקרוסופט הלילה כי היא סוגרת משרות פתוחות בכמה חטיבות, בהן גם חטיבת הענן Azure.

גם בגוגל וגם במיקרוסופט הבהירו כי המהלך לא יפגע בתהליכי גיוס שכבר החלו מול מועמדים, ובמייל לעובדים ששלח סגן נשיא בגוגל, פרהבקאר ראגהבאן (Prabhakar Raghavan) נמסר שהחברה תנצל את ההפסקה כדי לבצע "הערכה מחודשת של צרכי כוח האדם שלה". עוד נמסר במכתב, שבכוונת החברה לבצע תעדוף של צורכי גיוס לשלושת החודשים הבאים. בשבוע הבא צפויה גוגל לפרסם את דוחות הרבעון שהסתיים לאחרונה.

בדומה לגוגל, מיקרוספט אמרה שתכבד תהליכי גיוס שכבר החלו, כך לפי הדיווח בבלומברג. בנוסף, החברה תבצע "החרגות" עבור תפקידים קריטיים שדורשים גיוס. מיקרוסופט מסרה שהיא מוודאת ש"המשאבים הנכונים מתאימים להזדמנות הנכונה" תוך שהיא מתכוננת לשנת הכספים הבאה. גם הדוח הרבעוני של מיקרוסופט צפוי להתפרסם בשבוע הבא.

מיקרוסופט, ששנת הכספים שלה מתחילה ב-1 ביולי, מסרה שתמשיך להגדיל את מספר העובדים בשנה הקרובה תוך מיקוד נוסף בשאלה לאן יופנו המשאבים. מיקרוסופט כבר הודיעה בשבוע שעבר על כוונותיה להמשיך לגייס בשאיפה לסיים את השנה עם צמיחה בכוח האדם, תוך ארגון מחדש של מספר מחלקות במספר איזורים גיאוגרפיים. עם זאת הבהירה ענקית התוכנה כי הארגון מחדש כרוך בפיטורי כ-1% מ-180,000 עובדי החברה, במסגרת "התאמה מחדש של קבוצות עסיקות ותפקידים".

בתחום האוטומוטיב, גם יצרנית הרכבים האמריקאית פורד צפויה לבצע התאמות ולהפנות משאבים למאמצי החברה להגביר פעילות בתחום הרכבים החשמליים, תוך פיטורים של כ-8,000 משרות. הקיצוצים יגיעו מפעילות הרכבים מבוססים מנוע בעירה ומשרות נוספות, דווח על ידי גורמים לבלומברג.