בינג החדש בווינדווס 11 (צילום: מיקרוסופט)
חלונית החיפוש של בינג ווינדוס 11. מיקרוסופט מנצלת את הדומיננטיות שלה | צילום: מיקרוסופט

מיקרוסופט ממש רוצה שנתחיל להתרגל לבינג החדש והמשודרג. עכשיו היא מנסה לנצל את השליטה שלה בשוק המחשבים השולחניים ודוחפת את גירסת ה-AI החדשה של בינג ישר למערכת ההפעלה בעדכון הקרוב של ווינדוס 11 (Windows), הצפוי בחודש מרץ.

העדכון כולל פיצ'ר שיציע חלונית חיפוש חדשה בסרגל המשימות (ה-taskbar) של ווינדוס 11, ויופעל באמצעות מנוע החיפוש המשודרג.

הגרסה החדשה של בינג, שהציגה מיקרוסופט לראשונה בתחילת פברואר, משלבת במנוע החיפוש טכנולוגיית AI בדומה לזו שקיימת בצ'אטבוט הפופולרי ChatGPT. הפיתוח הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין מיקרוסופט לבין OpenAI, מפתחת ChatGPT ומודל השפה הגדול (LLM) שעל בסיסו הוא פועל.

הגרסה החדשה של בינג מציעה למשתמשים לקבל תשובות מלאות על בסיס שאילתות טקסטואליות המכונות פרומפטים, אותם יש להזין בשורת החיפוש. זאת במקום הצגת קישורים רלוונטיים לפי מילות מפתח. בנוסף, הצ'אטבוט מאפשר לנהל שיחה בעלת מספר הודעות שמאפשרות להעמיק בחקירה.

סרטון פרסומת לעדכון שהוציאה מיקרוסופט מראה כיצד הפיצ'ר צפוי לפעול: במקום להקיש מילות חיפוש ולקבל תוצאות, החיפוש פותח חלון צ'אט שבו אפשר לנהל שיחה רציפה עם הצ'טבוט של בינג.

 

לטענת החברה, חלונית החיפוש הקיימת בווינדוס היא אחת מהכלים הכי פופולריים בקרב משתמשי מערכת ההפעלה, ומתבצעים בה כ-500 מיליון חיפושים כל חודש.

לפי הפוסט שפורסם בבלוג של מיקרוסופט, בקרוב יוכלו מאות מיליוני משתמשי ווינדוס 11 בכל העולם לקבל גישה לחיפוש החדש כבר ממערכת ההפעלה. בינתיים, התכונה החדשה תוצע למשתתפי הפיילוט Bing Preview, הזמין בשלב זה לכמיליון משתמשים ב-169 מדינות.

אם אתם - כמו טל שחף שלנו - כבר חלק מהפיילוט, תוכלו להגיע לבינג החדש כבר בחודש הבא הישר מסרגל הכלים במחשב הביתי. אבל בשביל זה, כנראה שבינג צריך להיות יותר טוב ממה שהוא עכשיו.

בשבועות האחרונים מיקרוסופט כבר הטמיעה את הגרסה החדשה של בינג באפליקציות בינג ודפדפן Edge למכשירים ניידים.

חידושים צפויים נוספים בעדכון הקרוב לווינדוס 11 הם יכולת לחבר את האייפון למחשב החלונות שלכם באמצעות הכלי Phone Link, שמעתה תומך גם במערכת ההפעלה iOS. הממשק יאפשר למשתמשי אייפון לקבל ולשלוח הודעות iMessage דרך המחשב השולחני - ואולי לפתור לא מעט ילדים אמריקאים משתמשי אנדרואיד מנידוי חברתי רק בגלל שהודעות הטקסט שלהן מגיעות בבלון ירוק.