אמזון אילוסטרציה (צילום: Sundry Photography, שאטרסטוק)
אמזון. סבב גיוס של 8 עד 10 מיליארד דולר | צילום: Sundry Photography, שאטרסטוק

אמזון במגעים להשקעת ענק בתחום השבבים והיא צפויה להפוך למשקיעה מובילה בחברת Arm, שבעצמה נמצאת בדרך להנפקה, כך דווח ברויטרס. אמזון, יחד עם משקיעים נוספים, צפויה לקחת חלק משמעותי במסגרת סבב גיוס של 8 עד 10 מיליארד דולר של חברת השבבים Arm, אשר תנסה להנפיק בנאסד"ק כבר בספטמבר הקרוב.

עד כה אמזון לא הוזכרה בהקשר של השקעה בחברת השבבים הבריטית, שבעבר דווח שהיא מחזרת אחרי עשר חברות טכנולוגיה כדי שיקיעו בה, ביניהן אינטל, אלפאבית (גוגל), אנבידיה ואחרות. המשקיעות ב-Arm לא צפויות לקבל מושב בדירקטוריון החברה או שליטה בתמורה להשקעה.

חברת Arm מקווה שגיוס משקיעים בולטים יחזק את הקשרים שלה עם הלקוחות ויגביר את האטרקטיביות של החברה בהנפקה. סופטבנק רכשה את חברת עיצוב השבבים ב-2016 תמורת 32 מיליארד דולר

לפי הערכות שונות Arm שבבעלות סופטבנק היפנית, צפויה להיות מונפקת לפי שווי של 70 מיליארד דולר אך השווי המדויק ייקבע רק בחודש הבא. Arm מקווה שגיוס משקיעים בולטים יחזק את הקשרים שלה עם הלקוחות ויגביר את האטרקטיביות של החברה בהנפקה. סופטבנק רכשה את חברת עיצוב השבבים ב-2016 תמורת 32 מיליארד דולר. לאחר שעסקת המכירה ליצרנית השבבים אנבידיה תמורת 40 מיליארד דולר נפלה בשנה שעברה, בגלל התנגדות הרגולציה בארה"ב ובאירופה, החברה החליטה להפוך לציבורית.

אמזון משתמשת בעיצובי Arm עבור ייצור מעבדי Graviton לשרתים מתוצרתה שמשמשים כאלטרנטיבה לשבבים לדאטה סנטרים שאינטל מייצרת, תחום שבו Arm מעוניינת להתרחב, כך דווח בבלומברג.