אמזון וואן (צילום: מתוך האתר של אמזון)
שירות אמזון וואן. טכנולוגיית התשלומים של אמזון התרחבה | צילום: מתוך האתר של אמזון

לקנות בירה בעזרת כף היד: שירות אמזון וואן (Amazon One), טכנולוגיה ביומטרית ששימשה מאז שהוקם השירות לביצוע תשלומים באמצעות סריקת כף יד, מתרחב ויאפשר מעתה גם לבצע אימות גיל. "עכשיו אתם יכולים לקנות בירה ואלכוהול באמצעות כף ידכם בלבד", נכתב באתר אמזון. המקום הראשון שיציע רכישה של בירה בסריקת כף יד הוא אצטדיון הבייסבול Coors Field בקולורדו. בחודשים הבאים השירות עתיד להתרחב למקומות נוספים.

איך זה יעבוד? ברמן שירצה לוודא שללקוח אכן מלאו 21 (הגיל המותר בארה"ב לרכישת אלכוהול) יוכל לסרוק את כף היד שלו ולהשוות את התמונה שבמכשיר לאדם שמולו. סריקת זיהוי נוספת גם תוכל להשלים את התשלום על המשקאות בשירות אמזון וואן, שכאמור זה השימוש המקורי שלו. בשביל ליהנות מהפיצ'ר החדש, לקוחות אמזון וואן יצטרכו להעלות לחשבון שלהם צילום של תעודה מזהה ותמונת סלפי.

הברמן יוכל לסרוק את כף היד של הלקוח ולהשוות את התמונה שבמכשיר לאדם שמולו. סריקת זיהוי נוספת גם תוכל להשלים את התשלום על המשקאות

מכשירי אמזון וואן, שהושקו לפני כשנתיים, הוצבו בתחילה בחנויות שהיו בבעלות אמזון בלבד, ולאחר מכן גם אפשר היה גם למצוא אותם בחנויות ומקומות בילוי שאינם בבעלות אמזון. כיום המכשיר כבר מאפשר כניסה וזיהוי מהירים למקומות בזכות הסריקה הפשוטה.