ג'ף בזוס (צילום: shutterstock)
ג'ף בזוס. מסתכל על אילון מאסק מלמטה | צילום: shutterstock

מייסד אמזון ג'ף בזוס, האיש השני העשיר בעולם, מפנה את המקום ברשימת עשירי תבל לטייקון ההודי גאוטם אדאני, לאחר שמניית אמזון התרסקה בחודשים האחרונים. דאדני עשה בחודשים האחרונים זינוק מרשים מהמקום ה-14 בתחילת השנה.

הונו של אדאני בן ה-60 נאמד ב-146.8 מיליארד דולר והוא שני רק לאילון מאסק, שהונו נאמד ב-263.9 מילארד דולר. איש העסקים ההודי, שגם עתיד לרכוש את נמל חיפה כאן בארץ, הוא סיפור הצלחה לא רגיל: הוא פרש מהלימודים באוניברסיטה בשנות ה-70 והחל את דרכו בעסקי היהלומים במומבאי, משם המשיך גם לעסקי כריית פחם ונמלים עוד בשנות ה-80. כיום, תחת קבוצת אדאני ניתן למצוא עסקים מתחומי תחבורה, נמלי תעופה ותעבורה ימית, כריית פחם (ובמקביל גם אנרגיה ירוקה), קבוצות ספורט, מזון ושמני מאכל, פיננסים ועוד רבים אחרים.

גוטם עדני (צילום: ap)
אדאני. זינק 12 מקומות מתחילת השנה | צילום: ap

רק לפני מספר שבועות אדאני עקף את ביל גייטס ברשימת עשירי העולם ונראה שעסקיו ממשיכים לשגשג בזמן שמניות הטכנולוגיה האמריקאיות, בהן גם אמזון, סופגות ירידות קשות בחודשים האחרונים. לבזוס, שלפי בלומברג רוב הונו נשען על מניות אמזון (שירדו ב-26% מתחילת השנה), חסרים רק 19 מיליון דולר בשביל לסגור את הפער מול אדאני.

עוד ניתן למצוא בעשירייה הפותחת ברשימת העשירים אחרי מאסק ואדאני בסדר יורד: ג'ף בזוס (אמזון), ברנרד ארנו (LVMH), ביל גייטס (מיקרוסופט), וורן באפט, לארי פייג' (גוגל), סרגיי ברין (גוגל), לארי אליסון (אורקל) ומוקש אמבני.