צוקרברג מטא (עיבוד: bloomberg.com, getty images)
צוקרברג ומטא. עוד עובדים בדרך הביתה | עיבוד: bloomberg.com, getty images

חברת מטא מתכוננת לקראת גל פיטורים גדול שני, ייתכן כבר השבוע. לפי בלומברג, החברה מתכננת פיטורים של אלפי עובדים לאורך כל הפלטפורמות שלה, כולל פייסבוק, וואטסאפ ואינסטגרם.

בנובמבר פיטרה מטא 13% מכוח העובדים שלה, כ-11,000 איש. המטרה של גל הפיטורים השני היא לקצץ בעובדים שלפי מטא הם ״לא הכרחיים״ ולבנות מחדש ארגון יעיל יותר. בנוסף, בחברה פועלים לצמצם את מספר המנהלים בחברה שהתקב'שו מצדם להכין רשימות של עובדים אותם ניתן לקצץ. המטרה היא להוציא את תוכנית הקיצוצים לפועל כמה שיותר מהר, לפני שמנכ״ל החברה מארק צוקרברג, שאשתו צפויה ללדת בקרוב את ילדם השלישי, ייצא לחופשת לידה.

@nbcnews #MarkZuckerberg in a video call with employees impacted by #Meta ♬ original sound - nbcnews

ההודעה הקודמת של צוקרברג על פיטורי 11 אלף איש

שנת היעילות

צוקרברג כבר הכריז על 2023 כשנת היעילות, והמסר הזה הועבר לעובדים בשיחות המשוב שלהם שנערכו בחודש שעבר. לפי בלומברג, האווירה בקמפוס של מטא במנלו פארק קליפורניה מתוחה, ועובדים רבים חוששים שיפוטרו או לא יקבלו בונוסים.

פייסבוק הכריזה לאחרונה על מספר פרויקטים גדולים, כמו מנוע AI שיוכל לעזור למפרסמים לפלח את הקהל שלהם טוב יותר וליצור עבורם מה שמטא מכנה ״פרסונות״. סימן שאלה גדול מרחף גם מעל פרויקט המטאוורס של מטא, שעולה לחברה מיליארדים אך אינו מניב מספיק נכסים בשלב זה. צוקרברג הכריז בשנים האחרונות כי המטאוורס הוא העתיד של החברה, ואף שינה את שם החברה מפייסבוק על מנת להדגיש את השינוי שהיא  עושה, אך בחודשים האחרונים נראה כי הדיבור על המטאוורס צומצם.