אילון מאסק ואנדי ג'סי (צילום: Justin Sullivan/Getty Images, DFree/Shutterstock)
אילון מאסק ומנכ"ל אמזון אנדי ג'סי. אמזון מסרבת לנהל מו"מ מחודש | צילום: Justin Sullivan/Getty Images, DFree/Shutterstock

אמזון מאיימת לעכב תשלום עבור מודעות בטוויטר בתגובה לעיכוב תשלום בסך 70 מיליון דולר שהרשת החברתית חייבת לחטיבת הענן שלה AWS, כך מדווח האינפורמיישן. לפי הדיווח, טוויטר מעכבת תשלומים עבור שירותי המחשוב בענן של אמזון זה מספר חודשים.

זו אינה הפעם הראשונה בה נטען כי הרשת החברתית מעכבת תשלומים לספקים מאז שהשליטה בה עברה לידי אילון מאסק. אלא שהפעם מדובר בעיכוב תשלומים לספק שגם מהווה לקוח של טוויטר, והתנהלותה עשויה לפגוע גם בצד ההכנסות שלה.

לפי הדיווח, טוויטר טוענת כי לא השתמשה במלוא השירותים שעליהם סיכמה עם אמזון במסגרת חוזה בן חמש וחצי שנים שנחתם בין החברות ב-2020. אמזון מצדה מסרבת לנהל משא ומתן מחודש על החוזה.

לפני מספר שבועות העבירה טוויטר לאמזון תשלום של 10 מיליון דולר, שלפי הערכות נבע מכוח המיקוח של אמזון מולה כלקוחת שירותי פרסום.

טוויטר טוענת כי לא השתמשה במלוא השירותים שעליהם סיכמה עם אמזון במסגרת חוזה בן חמש וחצי שנים שנחתם בין החברות ב-2020. לפני מספר שבועות העבירה טוויטר לאמזון תשלום של 10 מיליון דולר, שלפי הערכות נבע מכוח המיקוח של אמזון מולה כלקוחת שירותי פרסום

מאז שרכש מאסק את טוויטר לפני כחצי שנה והתמנה למנכ"ל שלה, הוא מנהל מסע לצמצום הוצאות שכלל גם פיטורים של אלפי עובדים. לפי הערכות, מספר העובדים בחברה כיום הוא פחות משליש ממספרם ערב הרכישה.

במקביל סובלת טוויטר מירידה בהכנסות. לפי דיווח שהעביר לאחרונה מאסק למשקיעים בטוויטר, הכנסות החברה בדצמבר האחרון ירדו ב-40% בהשוואה לחודש המקביל בשנה שקדמה לו. כמוהן ירדו גם הרווחים המתואמים.

במקביל הפכה טוויטר לחברה שמוסר התשלומים הפגום שלה הולך לפניה. בדצמבר האחרון חשף תחקיר של הניו יורק טיימס כי טוויטר לא שילמה זה שבועות דמי שכירות עבור משרדים שהיא מחזיקה ברחבי העולם, בהם במטה החברה בסן פרנסיסקו. כל זאת בשעה שטוויטר מנסה לנהל משא ומתן לגבי תנאי הסכמי השכירות הקיימים.

הבניינים של טוויטר בסן פרנסיסקו  (צילום: Sundry Photography, shutterstock)
משרדי טוויטר בסן פרנסיסקו. בעלי הנכס תובע 3.4 מיליון דולר | צילום: Sundry Photography, shutterstock

בינואר כבר הפכו הטענות לתביעות לאחר שהחברה שמשכירה לטוויטר את משרדיה בסן פרנסיסקו הגישו נגדה תביעה בגובה 3.4 מיליון דולר. לפי הגרדיאן, טוויטר נתבעת גם בידי החברה שמשכירה לה את משרדיה בכיכר פיקדילי בלונדון בטענה לפיגור בתשלומי שכירות.

במקביל לקיצוץ בהוצאות טוויטר מתנסה בחודשים האחרונים בפיצ'רים חדשים ובאפשרויות מונטיזציה חדשות, כמו עדכון שירות המנויים טוויטר בלו ודרישת תשלום עבור שימוש ב-API שלה בידי מפתחים חיצוניים.

אתר אנגדג'ט דיווח כי השינויים שביצעה טוויטר במדיניות ה-API שלה גרמו היום (שני) לתקלות בהצגת תכנים ברשת החברתית באתר החברה ובאפליקציות שלה.