אילון מאסק, טוויטר בלו  (צילום: Justin Sullivan/Getty Images, pnm-stock/Shutterstock)
אילון מאסק וטוויטר בלו. סלבריטאים רבים נפרדו מהוי הכחול ברצון | צילום: Justin Sullivan/Getty Images, pnm-stock/Shutterstock

הסלבריטאים נגד אילון מאסק: אחרי שביום חמישי האחרון הוריד מאסק את הוי הכחול בטוויטר מכל מי שהשיג אותו בעבר, והשאיר אותו רק למי שמשלם עבור שירות הפרימיום twitter blue, הודיע הבעלים של טוויטר כי הוא משלם באופן אישי לחלק מהמשתמשים עבור שירות הפרימיום שלהם - גם אם לא ביקשו. אלא שהדבר רק יצר סערה נוספת ברשת.

אחרי הצעד של מאסק בחמישי האחרון נפרדו סלבריטאים רבים מהוי הכחול ברצון ובלי הרבה דרמות. אך מגיבים אוהדי מאסק החלו לכתוב להם וטענו שהם מיליונרים שלא מוכנים להיפרד משמונה דולרים בחודש, גם אם לא ברור מדוע הם צריכים את זה. חלק מהמשתמשים, שהם מנויי טוויטר בלו בעצמם, כעסו לראות שעכשיו כשהם במועדון האקסלוסיבי של הוי הכחול הם די לבד, בלי ההילה שליוותה אותו כשמפורסמים ואנשי מדיה היו בו.

ואז הודיע מאסק שהוא משלם באופן אישי לחלק מהמשתמשים עבור שירות הפרימיום שלהם, גם אם הם לא ביקשו. הסופר סטיבן קינג היה אחד מאלו שנחרדו לגלות שקיבלו וי כחול שכזה, וביקש להודיע שמעולם לא אישר את השירות.

בהמשך החלו בטוויטר להחזיר את הוי הכחול גם למשתמשים לא משלמים שיש להם יותר ממיליון עוקבים. חלק היו צריכים לכתוב בפומבי שהם לא משלמים עבור הוי הכחול שלהם, ואחרים אף התחננו שיורידו להם אותו מאחר שעכשיו הוא הפך לסמל סטטוס שלילי. המשתמשים אף גילו שיטה להיפטר מהוי הכחול: להחליף את שם המשתמש שלהם, דבר שמוריד מיד את סימן האישור.

ואם כל זה לא מספיק, טוויטר בטעות החזירה את הוי הכחול גם למשתמשים שנפטרו כמו נורם מקדונלד וצ׳אדוויק בוסמן, וסימנה כי הם אישרו את עצמם במספר הטלפון הסלולרי הפרטי שלהם.

והיו גם בלבולים בין חשבונות רשמיים. משתמשים גילו שהם יכולים להתחזות לכל ארגון שהם רק רוצים מאחר ששיטת האישור הרשמי כבר לא קיימת. העיר ניו יורק גילתה לפתע שמשתמש החל להפיץ בשמה הודעות כוזבות.

אנחנו רק כמה ימים אחרי השינוי, ונראה שהולכים לבוא עוד הרבה שינויים בטוויטר. בינתיים הרשת החברתית שהייתה יחסית יציבה הפכה למקום הכי סוער באינטרנט.