צוקרברג במטאוורס (צילום: מארק צוקרברג, Meta Platforms)
התמונה במוקד הסערה. "צולמה בזריזות" | צילום: מארק צוקרברג, Meta Platforms

פרויקט המטאוורס של מארק צוקרברג זוכה כל הזמן לסימני שאלה, ובשבוע שעבר הוא הצליח לזכות במטחים נוספים של לעג הודות לפוסט מביך של צוקרברג עצמו. ב-Verge דווחו כיצד פוסט שפרסם צוקרברג לרגל הבאת הגישה למוצר המטאוורס Horizon Worlds של מטא לצרפת וספרד זכה לביקורת הגולשים הודות למה שנראה כגרפיקה שלא ממש עושה חשק להיכנס לעולם הווירטואלי.

הפוסט מראה את האווטר של צוקרברג על רקע מגדל אייפל בפריז ומה שככל הנראה נועד לדמות את הסגרדה פמיליה בברצלונה. וכל זה על רקע שקשה להגיד עליו שהוא עשיר במיוחד. מכונת המימים של טוויטר נכנסה במהירות לפעולה. אחד הציוצים המוצלחים השווה את המטאוורס של צוקרברג לגרסת הפלייסטיישן למשחק הטלטאביז.

נראה שהתגובות הלעגניות דחפו את צוקרבג להגיב בעצמו, וביום שישי הוא הודה שהתמונה שפרסם לא ממש מדהימה, תוך שהוא ממהר לעדכן שבמטא עובדים על יכולות גרפיות מתקדמות יותר. "אני יודע שהתמונה שפרסמתי מוקדם יותר השבוע הייתה דיי בסיסית - - היא צולמה בזריזות כדי לחגוג השקה", כתב צוקרברג. "הגרפיקה ב-Horizon מסוגלת להרבה יותר - - אפילו במשקפי ה-VR ו-Horizon משתפרת במהרה." כתב צוקרברג בפייסבוק ובאינסטגרם וצרף תמונה שמציגה עיבוד קצת יותר מרשים שלו.

ההחלטה של צוקרברג לפרסם צילום מסך מרושל שמציג גרפיקה בסיסית ושנויה במחלוקת תמוהה במיוחד על רקע המקום המרכזי שתופס המטאוורס בעתיד החברה, ובמיוחד לאחר העלאת מחירי החומרה שביצעה לאחרונה: לפני כחודש העלתה מטא את מחיר משקפי המציאות הווירטואלית שלה (VR) מדגם קווסט2 ב-100 דולר שנתיים לאחר שהושקו.

דובר מטא פיטר גריי מסר ל-Verge שכרגע החברה לא יכולה להוסיף מידע על המועד בו צפויים להגיע עדכונים למטאוורס ולגרפיקת האווטאר שאליהם התייחס צוקרברג, אך הבטיח פרטים נוספים בכנס Connect הבא.