אייפון 14 פלוס  (צילום: Apple, יחצ)
מימין: אייפון 14 פלוס ואייפון 14. אפל ביקשה להגביר את ייצור דגמי הפרו | צילום: Apple, יחצ

אפל מצמצמת את ייצור דגם אייפון 14 פלוס פחות משבועיים לאחר שהחל להימכר, והורתה לפחות למפעל אחד בסין לעצור את ייצור הרכיבים המשמשים להרכבת המכשיר. לפי מקורות אנונימיים בשרשרת האספקה של ענקית האייפונים, שני ספקים שמסתמכים על הרכיבים מהמפעל צמצמו את הייצור ב-70% וב-90%, כך דווח באינפורמיישן.

האייפון 14 פלוס הוא גרסת המסך הגדול (6.7 אינץ') של מכשיר הדגל אייפון 14, ומחירו בארה"ב עומד על 900 דולר. זוהי הפעם הראשונה שבה אפל מציעה גרסת מסך מוגדל לאייפון שאינה מתקדמת יותר טכנית מהגרסה הרגילה. 

לפי נתוני Digitimes לצד דגמי אייפון 14, הביקוש לדגמי אייפון 14 פלוס "נמוכות מהמצופה", כך דווח בפורבס. למרות המכירות המאכזבות, אפל עדיין מתכוונת לכלול את דגם הפלוס בשורת מוצרי iphone 15 של השנה הבאה, אם כי לא התקבלה תגובה רשמית מצד אפל. לצד הצמצום בייצור דגם הפלוס, אפל ביקשה מיצרן אחד לפחות להגביר את הייצור של הרכיבים עבור אייפון 14 פרו ואייפון 14 פרו מקס, אך הם לא משמעותיים בהשוואה לצמצום הייצור של דגם הפלוס.

באינפורמיישן משערים כי אחת הסיבות למכירות הנמוכות של דגם ה-14 פלוס הן שמחירו הוא 100 דולר בלבד פחות מדגם האייפון 14 פרו המתקדם יותר, אף שהמסך שלו קטן יותר. האייפון 14 פלוס החל להימכר מספר שבועות לאחר הדגמים האחרים מסדרת ה-14, ויתכן שהעיכוב פגע במכירות לרוכשים הנלהבים שרצו מכשיר שיגיע לידיהם כמה שיותר מהר.