אפליקציית טיק טוק (צילום: Funstock, ShutterStock)
טיקטוק. מחמירה את ההנחיות | צילום: Funstock, ShutterStock

העבודה מרחוק מאז פרוץ הקורונה איפשרה לעובדים לא רק לוותר על הנסיעה והפקקים בדרך למשרד, אלא גם להגיש מועמדות למשרות שמרוחקות פיזית מביתם, או לשנות את מקום מגוריהם בנוחות ללא צורך בהחלפת משרה.

אבל המגמה הזו משתנה: טיקטוק הודיעה לעובדיה בארה"ב כי תנקוט נגדם הליכים משמעתיים, כולל פיטורים אפשריים, אם לא יעדכנו את כתובת מגוריהם ליד משרדי החברה. כך לפי הודעות פנימיות שנשלחו לעובדים והגיעו לידי האינפורמיישן. טיקטוק ביקשה בקיץ האחרון מהעובדים להגיע למשרדים לפחות יומיים בשבוע, בדומה למגמה בחברות הטק הגדולות כמו אפל, סנאפ וגוגל. בשלב מאוחר יותר הורתה החברה לעובדיה בארה"ב לשוב לעבוד מהמשרדים אליהם הם משויכים גיאוגרפית עד סוף 2022, וכעת נתנה להם הזדמנות אחרונה לעשות כך. טיקטוק מעסיקה בארה"ב כמה אלפי עובדים.

הדרישה להגיע לעבוד מהמשרדים בקיץ האחרון הגיעה לאחר שטיקטוק גייסה אלפי עובדים עם העלייה בפופולריות של האפליקציה בתקופת הסגרים במגיפת הקורונה. רבים מאותם עובדים, דיווח הוול סטריט ג'ורנל, עבדו מרחוק ולכן טיקטוק המליצה להם להתחיל במעבר לאזור המשרד הרלוונטי להם. כבר באוגוסט העידו עובדים שהחברה הודיעה להם על ביטול תשלומים על אינטרנט וחדרי כושר ואף אובדן של סבסוד יומי לארוחות בגובה 45 דולר - למי שלא יגור ליד המשרד.