סוזן לי, CFO במטא (צילום: Meta)
סוזן לי, ה-CFO החדשה של מטא | צילום: Meta

היא הספיקה לסיים תואר בסטנפורד בגיל 19 ולעשות קדנציה קצרה בוול סטריט לפני שהצטרפה למטא: הכירו את סוזן לי בת ה-36, ה-CFO החדשה של פייסבוק ומי שתהיה אמונה על שורת הרווח של החברה, כן, זו שרק לפני שני רבעונים היתה שיאנית המחיקות ביום אחד בהיסטוריה של וול סטריט.

הקידום של לי מגיע בנקודת זמן מעניינת בנוכחות של מטא באקוסיסטם. מחד, המשבר הגלובלי לא פסח על החברה ולא אחת צוטטו בכירים ודלפו מזכרים בהם נאמר שיש שכבת שמנת עבה בחברה, מאידך החברה לא מפסיקה לפרסם שהיא משקיעה משאבים בפיתוחים חדשים מעבר לתחומי הסושיאל והמטאוורס.

לפי כתבה שפורסמה בדה אינפורמיישן, לי התחילה לבלוט במסדרונות מטא כשעבדה על הנפקת החברה ב-2012 בזכות היכולת שלה לתמרן בין נתונים פיננסיים לבין אסטרטגיות עסקיות רוחביות. לי סיימה את סטנפורד עם תואר משולב בכלכלה ומדעי המחשב כבר בגיל 19. בזמן שאנשים אחרים שוברים את הראש מה הם יעשו עם התואר שלהם היא חגגה את יום הולדתה ה-21 בתור אנליסטית במורגן סטנלי בניו יורק. היא רצתה להשתקע בחוף המערבי ושמעה על הזדמנויות מעניינות בחברת פייסבוק שהייתה בת ארבע אז, והעסיקה של כמה מאות בודדות של עובדים.

הקידום של לי מגיע בנקודת זמן מעניינת בנוכחות של מטא באקוסיסטם. מחד, המשבר הגלובלי לא פסח על החברה ולא אחת צוטטו בכירים ודלפו מזכרים בהם נאמר שיש שכבת שמנת עבה בחברה. מאידך, החברה לא מפסיקה לפרסם שהיא משקיעה משאבים בפיתוחים חדשים מעבר לתחומי הסושיאל והמטאוורס

אף שהיא נמצאת במטא שנים רבות ורוויות תהפוכות, חברים וקולגות של לי מתארים אותה כרגועה, נאמנה ומתודית. בעלה, ג'ון הגמן, גם הוא בכיר במטא והשניים חברים של מארק צוקרברג ואשתו פריסילה צ'אן. לזוג שלושה ילדים. לפי מקורות בחברה צוקרברג הסליל את לי לתפקיד CFO והמינוי הוא חלק מהשינויים הטקטוניים בחברה שמלווים את העזיבה של שריל סנדברג.

האתגר העיקרי של לי יהיה לנווט את ההגה הפיננסי של מטא במים הסוערים של המשבר בזמן שהחברה מנסה להמציא את עצמה בתור המגדלור של המטאוורס. היא תצטרך לתת מענה למשקיעים, בעלי מניות ומחזיקי אג"ח והאתגר הנוכחי הוא הנפקת אגרות החוב הקונצרניות הראשונה אי פעם של מטא המוערכת ב-10 מיליארד דולר.