מייסד ויו"ר אמזון ג'ף בזוס (צילום: Alex Wong, getty images)
מייסד ויו"ר אמזון ג'ף בזוס. לחבר את העוזרת החכמה של החברה לכל המכשירים בבית | צילום: Alex Wong, getty images

הבשורה המרכזית שעלתה מהאירוע שערכה אמזון אמש (רביעי) היה הרצון שלה להשתלט ללקוחות שלה על הבית. בין שורת המוצרים החדשים שחשפה החברה בלט מכשיר חדש דמוי טאבלט שנועד לחבר את כל המכשירים בבית ולהפוך אותו לבית חכם.

המטרה של אמזון הוא לרשת את הבית במסכים ובמכשירים חכמים שמפעילים את אלקסה, העוזרת האישית החכמה של החברה. כל זה נועד לסייע ללקוחות גם לקבל אינפורנציה - וגם להזמין מוצרים דרך אמזון בכמה שיותר קלות ובמהירות, בלי שיצטרכו לגשת לסמארטפון או למחשב האישי.

המוצר החדש והמפתיע ביותר בהכרזה של אמזון הוא ה-Echo Hub (אקו האב): מכשיר הדומה לטאבלט שניתן לתלות על הקיר או להעמיד על שולחן, ושולט בכל שאר המכשירים החכמים המותקנים בבית. בעזרת אקו האב אפשר לשלוט במזגן, להדליק להדליק אורות או לקבוע להם תאורה מיוחדת, ולהפעיל עוד למעלה מ-14 אלף מכשירים שכבר קיימים בשוק ועובדים עם הפרוטוקולים שמותקנים על המכשיר החדש של אמזון.

אמזון אקו האב (צילום: אמזון)
אמזון אקו האב. מכשיר דמוי טאבלט שמאפשר לשלוט על כל המכשירים החכמים בבית | צילום: אמזון

אקו האב כולל כמובן גם את העוזרת האישית אלקסה של אמזון ומאפשר לדבר איתה, ועכשיו אם השינוי שאמזון מעבירה אותה השיחה איתה צפויה להיות משוכללת מתמיד. אמזון הכריזה כי היא משלבת יכולות בינה מלאכותית יצרנית (Generative AI) מתקדמות באלקסה, שיסייעו לה להבין שפה חופשית יותר של המשתמש - וגם להשיב תשובות שלא הוכתבו לה מראש אלא נוצרות בזמן אמת, בדומה לשימוש בצ'טבוט החכם ChatGPT.

לאחר העדכון, כשהמשתמש יגיד "Alexa, let's chat" הפקודה תכניס אותו למצב שיחה חדש שבו אלקסה ממש תוכל לשוחח עם המשתמש. אמזון היא הראשונה שמכניסה שינוי כזה לעוזרת הקולית שלה, ובכך עוקפת את גוגל ואת אפל בסיבוב.

בנוסף הציגה אמזון דגם חדש של המשקפיים החכמות שלה אקו פריימס (Echo Frames), אחד המוצרים המשונים שהציגה החברה בשנים האחרונות. מדובר במשקפיים שמציעות פונקציונליות דומה לאוזניות חכמות, ולאחר קישורן לסמארטפון אפשר לשוחח דרכן עם אלקסה ואפילו לשמוע מוזיקה בלי להתנתק מהסביבה כמו בשימוש באוזניות.

בנוסף המשקפיים כוללות מצלמות נסתרות שיכולות לצלם במהירות את מה שהמשתמש רואה. הדגם החדש של פריימס מגיע בכמה מסגרות שהן קלות ודקות יותר מהדגמים הקודמים ויימכר ב-270 דולר.

משקפיי אמזון פריימס (צילום: אמזון)
משקפי אקו פריימס החדשים של אמזון. מאפשרות לדבר עם אלקסה ולשמוע מוזיקה | צילום: אמזון

אמזון הכריזה גם על הדגם החדש של הטאבלט שלה, Echo show 8, שמציג שיפור במסך, במצלמה של המכשיר ובמיקרופון. חידוש מעניין באטבלט הוא שילוב חיישנים שיזהו עד כמה המשתמש קרוב למכשיר ויאפשרו לשנות את התצוגה בהתאם לכך: אם המשתמש יהיה רחוק מהמכשיר, ניתן יהיה לקבל תצוגה עם פונטים גדולים יותר. היתרון המשמעותי של האקו הוא המחיר: הטאבלט עולה 150 דולר, נמוך משמעותית מרוב המכשירים בקטגוריה שלו.

כמו כן הכריזה אמזון על עוד שורה של מוצרים כמו מצלמות אבטחה, רמקולים קטנים חכמים, שדרוג ל-Fire Stick שמוסיף יכולות טלוויזיה חכמה למכשירי טלוויזיה ורמקולים המיועדים לחדרי ילדים שיעניקו להורים שליטה על התכנים ששומעים הילדים שלהם.