מכירת חיסול בטוויטר  (צילום: https://www.bidspotter.com/)
חפצים מהמשרדים של טוויטר. חלק מהציוד שהוצע למכירה | צילום: https://www.bidspotter.com/

במסגרת מאמציו של מאסק לחסוך בעלויות של טוויטר, החברה העלתה מספר רב של חפצים ממשרדי טוויטר למכירה פומבית. המכירה תתרחש באמצע ינואר, ובין החפצים אפשר למצוא פסלים של הציפור הכחולה של טוויטר, לוגואים של החברה בגדלים שונים, כיסאות רבים, מספר מכונות קפה, ציוד בישול מהמטבח כגון תנורי ענק ומקררים, טלוויזיות ומסכים חכמים, מקרנים ועוד.

רוב הציוד שנמכר הוא ציוד משרדי סטנדרטי, אבל בין המציאות ניתן למצוא כמה פסלים של הציפור הכחולה, וגם את הלוגו כך שניתן לתלות על הקיר. בכל זאת, נראה שהציוד נמכר גם בתקווה שיהיו אנשים שירצו להיות אספנים של ציוד משרדי שהגיעה דווקא ממשרדי הרשת החברתית.

לאחרונה דווח כי מאסק הפסיק לשלם שכר דירה על המשרדים של טוויטר, ועכשיו נראה שהוא מרוקן אותם מציוד רב. בנוסף, בחודשים האחרונים החברה איבדה למעלה מ-75% ממצבת כוח האדם שלה, וככל הנראה שאין עוד צורך בציוד רב כל כך, אך עדיין מדובר בצעד נדיר עבור חברה כל כך פומבית להעמיד למכירה ציוד מהמשרדים שלה. כל הפריטים ימכרו במכירה פומבית לכל המרבה במחיר, ומחירם של כל החפצים יתחיל ב-25 דולר.

בנוסף, על פי דיווח של הוול סטריט ג׳ורנל, מאסק מנסה להזרים כסף לחברה בדרך נוספת. משקיעים שהשקיעו כסף בקנייה של טוויטר על ידי מאסק ועכשיו הם בעלי מניות, קיבלו טלפונים בימים האחרונים לגבי היתכנות מצידם לקנייה של עוד מניות של החברה. המחיר שהוצע להם הוא אותו מחיר שבו מאסק קנה את טוויטר, לפי שווי של 44 מיליארד דולר.

גופים ומשקיעים שהשקיעו כסף בקניה של מאסק מספרים כי נציגים של מאסק יצרו איתם קשר בימים האחרונים בניסיון לברר האם ירצו לקנות נתח נוסף של מניות בטוויטר, במחיר של 54.20 דולר למניה. בטוויטר לא הגיבו לפרטים. רק שבוע שעבר מאסק עצמו מכר מניות של טסלה שבבעלותו בשווי של 3.5 מיליארד דולר.