וי כחול ב-Twitter (צילום: Worawee Meepian, shutterstock)
וי כחול בטוויטר. כבר לא צ'ופר חינמי למפורסמים | צילום: Worawee Meepian, shutterstock

רוצים וי כחול בטוויטר? תיאלצו לשדרג את המנוי שלכם. טוויטר מייקרת את מנוי הפרימיום שלה, Twitter Blue, המאפשר גישה לפיצ'רים משודרגים - במהלך שיעלה את מחירו מ-4.99 דולר בחודש כיום ל-19.99 דולר, כך דווח בוורג'. מנוי הפרימיום יכלול בתוכו גם אימות משתמש - וי כחול - שעד כה לא היה כרוך בתשלום אלא רק בהוכחת זהות מול מערכות טוויטר.

מי שכבר קיבל וי כחול - ידוענים, משפיענים וכלי תקשורת שעברו אימות - יקבלו 90 ימים לשדרג לתכנית החדשה והיקרה יותר, אחרת יאבדו את הוי הכחול שלהם. לפי מקורות הוורג', עובדי טוויטר שאחראים על הפרויקט קיבלו דדליין להשיק את מנוי הפרימיום המשודרג עד 7 בנובמבר. המשמעות היא שבקרוב מאד השינויים בטוויטר מצד המשתמשים מאז רכישתה בסוף השבוע האחרון יחלו להיות מורגשים.

הוושינגטון פוסט מדווח היום כי מעגל מקורבים לאילון מאסק שוקדים על תוכנית לפטר 25% מכוח העבודה של טוויטר כשלב ראשון

מאסק השמיע לא אחת את כוונותיו לגבי טוויטר והדרך בה היא מאמתת משתמשים וממדרת בוטים, וצייץ אמש "כל תהליך האימות מתחדש ברגעים אלה":

במקביל הכחיש מאסק את הדיווחים כי הוא מתכוון להתחיל בהליך פיטורי העובדים כבר היום, כדי למנוע מהם בונוסים שצפויים להיות משולמים ב-1 בנובמבר. עם זאת, מנהלים בטוויטר מדווחים שהם נדרשים לתעדף פרויקטים ועובדים מספרים שהם נדרשים להצהיר על תרומתם לחברה, כחלק מהכנת הקרקע למהלך הפיטורים האגרסיבי הצפוי בקרוב. הוושינטגון פוסט מדווח היום כי מעגל מקורבים לאילון מאסק שוקדים על תוכנית לפטר 25% מכוח העבודה של טוויטר כשלב ראשון. ע"פ הדיווח, הפיטורים יכללו עובדים מכל מחלקות החברה, אך יתמקדו בעיקר במחלקת המכירות, פרודקט, מהנדסים, המחלקה המשפטית ומחלקת trust and safety שאחראית למודרציה ולסינון התכנים בטוויטר.

קשה לעמוד בפרץ הדיווחים של מאסק על טוויטר. כעת הוא עורך סקר, עליו ענו כמעט 2 מיליון גולשים, בשאלה האם להחזיר את כלי הווידיאו של טוויטר - Vine, שנסגר. Vine הוא כלי ווידאו שפותח בטוויטר, המאפשר להעלות סרטוני בני 6 שניות (בדומה ל"בומרנג" של המתחרה אינסטגרם) לרשת. הכלי נסגר ב-2016 וכעת מאסק, כפי הנראה, בודק אפשרות להחזירו.