אילון מאסק וטוייטר  (עיצוב: Rokas Tenys, shutterstock)
המדליף האנונימי מכונה FreeSpeechEnthusiast - ככל הנראה כקריצה למאסק. | עיצוב: Rokas Tenys, shutterstock

חלקים מקוד המקור של טוויטר הודלפו על ידי משתמש אנונימי בגיטאהב (פלטפורמת שיתוף למפתחים). בתגובה טוויטר דרשה מגיטהאב להסיר את הקוד ופנתה לבית המשפט כדי לאתר את זהות המדליף. לפי חקירה פנימית שערכה החברה, בטוויטר חושדים שהמדליף הוא עובד לשעבר שעזב את החברה בשנה שעברה, כך מוסרים מקורות לניו יורק טיימס.

המדליף האנונימי המכונה FreeSpeechEnthusiast (הכינוי הוא ככל הנראה קריצה למאסק, שהגדיר את עצמו לא פעם כאדם שנלחם על חופש הביטוי בכל מחיר) העלה את הקוד לגיטהאב כבר לפני מספר חודשים - כך שחלקי הקוד היו גלויים וזמינים למשתמשים אחרים כבר תקופה.

ביום שישי האחרון טוויטר הגישה לגיטהאב הודעה על הפרת זכויות יוצרים תוך דרישה להסיר את הקוד ששותף ללא רשות מהפלטפורמה. גיטהאב נעתרה לבקשה והסירה את הקוד עוד באותו היום, אך כאמור הקוד היה חשוף לכל בפלטפורמה מזה זמן בטרם הוסר.

בעבר טוויטר הביעה את כוונותיה להפוך חלק מהקוד שלה לפתוח, אבל דליפתו של הקוד עשויה לחשוף את חולשות האבטחה של טוויטר ולהוביל לפריצה לנתוני משתמשים ואף להשבתת הרשת החברתית כולה. בבקשה שהגישה טוויטר לבית המשפט המחוזי של צפון קליפורניה היא דורשת לחשוף את זהותו של המשתמש האנונימי ואת זהותם של כל מי שהורידו מגיטהאב את הקוד שדלף.