נערה מחזיקה אייפד (צילום: EugeneEdge, shutterstock)
צילום: EugeneEdge, shutterstock

על רקע האטה משמעותית במכירת הטאבלטים, באפל מתכננים שינוי משמעותי לדגם האייפד פרו של החברה, כך על פי בלומברג. המוצר יעבור סידרה של שינויים ושיפורים משמעותיים לקראת השקה ב-2024.

על פי הדיווח, הדגמים הבאים של האייפד פרו, שלא עברו שינויים מהותיים מאז 2018, יהיו הטאבלטים הראשונים שיאוברזו במסך OLED, אותם מסכים שאפל משתמשת בהם באייפונים. המסכים החדשים אמורים לספק מסך בהיר וחד יותר מקודמו. הם גם יכללו את צ'יפ M3 המתקדם של אפל, שדומה לצ'יפ שקיים בחלק מהמחשבים הניידים של החברה. 

בנוסף, בחברה מתכננים גירסה חדשה של ה-Magic Keyboard, מגן מסך לאייפד שמשמש גם כמקלדת חיצונית מלאה. המקלדת החדשה אמורה להיות דומה יותר לזאת של המחשבים הניידים של אפל, ותכלול Trackpad גדול יותר שיאפשר למשתמשים להשתמש באייפד כמו שמשתמשים בכל מחשב נייד.

המקלדת החדשה אמורה להיות דומה יותר לזאת של המחשבים הניידים של אפל, ותכלול Trackpad גדול יותר

משתמשים רבים שניסו לעבור ממחשב נייד לאייפד סיפרו כי מערכת ההפעלה של האייפד עדיין לא מספקת תמיכה מלאה לכל השימושים של מחשבים ניידים, ושקשה להתנהל עם מכשיר שיש לו רק Port אחד לאביזרים חיצוניים. עדיין לא ידוע האם אפל תטפל בבעיות הללו.

השדרוג של האייפד נחוץ לאפל לאור ירידה מתמדת במכירת הטאבלטים בשנים האחרונות, בעיקר מאז תחילת הקורונה ב-2020. אפל הציגה שורה של דגמים שונים לאייפד, ביניהם האייפד פרו והאייפד Air, כשלא תמיד ברור לצרכנים מה ההבדלים המרכזיים בין הגרסאות השונות. באפל מקווים לשנות את זה באמצבעות שיפור משמעותי של דגם ה-Pro, כך שיוכל בתקווה לקרוץ לחלק מהמשתמשים שמחפשים תחליף למחשב הנייד שלהם.

אפל אייפון Type C (צילום: Yalcin Sonat, shutterstock)
אייפון עם שקע Type C. שינוי דרמטי שצרכנים רבים ממתינים לו | צילום: Yalcin Sonat, shutterstock

בינתיים, אפל מתכננת ממש בקרוב להכריז על האייפון החדש וה-Apple Watch החדש שלה. על פי אותו דיווח של בלומברג, האירוע של אפל יתקיים ב-12 בספטמבר, ובו החברה תכריז על המכשירים החדשים. בנוסף, אפל תכריז על גירסת המשתמשים של ה-iOS 17 ושל ה-Watch OS 10, שתי מערכות ההפעלה נמצאות כבר בגירסת בטא למפתחים.

באייפון 15 אפל צפויה לפי בלומברג להציג לראשונה טלפון עם שקע טעינה Type-C ובכך ליישר קו עם החקיקה שעברה באירופה בשנה שעברה. המשמעות היא פתיחת התחרות על מטענים, מה שצפוי מאוד להקל על הצרכנים ולדאוג לכך שכל המכשירים יתבססו על אותם מטענים. בפועל, חיבור Type-C יהפוך בהדרגה לחיבור הסטנדרטי במגוון רחב של מכשירים אלקטרוניים וכך תוכלו לרכוש מטען אחד למרבית המכשירים האלקטרוניים בבית. כרגיל, אפל צפויה להציג ארבעה דגמים חדשים של אייפון: אייפון 15, אייפון 15 פלוס, אייפון 15 פרו ואייפון 15 פרו מקס. בדגמי אייפון 15 תותקן מצלמה משופרת ושבב A16, שכבר קיים בדגמי הפרו של הדור הנוכחי.