לוגו של באזפיד, BuzzFeed (עיצוב: DANIEL CONSTANTE, shutterstock)
באזפיד. מניית החברה עלתה כבר ביותר מ-400% מתחילת השנה הנוכחית | עיצוב: DANIEL CONSTANTE, shutterstock

מניית חברת התוכן באזפיד (Buzzfeed) זינקה ביותר מ-300% בימים האחרונים מאז נודע שבכוונתה לשלב יכולות בינה מלאכותית (AI) ביצירת התוכן בפלטפורמה ועל שיתוף פעולה עם מטא שיניב לחברה הכנסות של מיליונים.

במסגרת שיתוף הפעולה עם ענקית הסושיאל מטא (פייסבוק לשעבר) שנרקם עוד בשנה שעברה, באזפיד תסייע לייצר תוכן עבור הפלטפורמות החברתיות של מטא ותדריך יוצרים להגברת הנוכחות הדיגיטלית שלהם. היקף שיתוף הפעולה עם מטא עומד על סך של כ-10 מיליון דולר לפי מקורות פנימיים, והוא מגיע על רקע הנדידה של יוצרים רבים לפלטפורמת טיקטוק שהפכה לפופולרית בשנים האחרונות, כך דווח בוול סטריט ג'ורנל.

ביום הדיווח על שיתוף הפעולה עם מטא בשבוע שעבר מניית באזפיד סגרה את יום המסחר בעלייה של עשרות אחוזים, אך העלייה המשמעותית התרחשה בסוף השבוע האחרון אז נודע על כוונת החברה לשלב יכולות AI בייצור התוכן. באזפיד מכוונת להשתמש ביכולות של OpenAI שפיתחה את ChatGPT באופן שיסייע לייצור התוכן וליכולת להפוך אותו למותאם יותר אישית לקהלים, כך הכריז מנכ"ל החברה ג'ונה פרטי במזכר לעובדים, לפי דיווח הג'ורנל. 

ג'ונה פרטי  (צילום: Max Morse, ויקיפדיה)
ג'ונה פרטי, מייסד ומנכ"ל אתר האינטרנט באזפיד. תשתמש ביכולות של החברה שפיתחה את ChatGPT | צילום: Max Morse, ויקיפדיה

כך למשל תוכל באזפיד לייצר את השאלונים המוכרים של החברה תוך כדי שהם יוכלו להתבסס על ההעדפות של הקהל הודות לפרסונליזציה. באזפיד לא תשתמש ב-ChatGPT לייצור התכנים אלא ב-API פומבי של OpenAI, מסר דובר מטעם החברה לרויטרס.

ההודעה הביאה גל של דאגה מצד עובדי באזפיד לקיצוץ עתידי במספר המשרות בחברה, לטענה זו השיב המנכ"ל שהכלים החדשים יסייעו לעובדים להיות יעילים ויצירתיים יותר וכי אין מדובר באסטרטגיה להקטנת כוח העבודה, מסר הדובר. באזפיד ששווי המניה שלה התכווץ ביותר מ-80% במהלך 2022 עלתה כבר ביותר מ-400% מתחילת השנה הנוכחית, אך עדיין נסחרת בשווי נמוך בכ-60% בהשווי בהנפקה בשנת 2021.