אילון מאסק xAI (צילום: Chesnot/Getty Images, אתר xAI. עיבוד: tech12)
אילון מאסק. ניסה למנוע סריקה של טוויטר על ידי מודלי AI מתחרים | צילום: Chesnot/Getty Images, אתר xAI. עיבוד: tech12

לאילון מאסק יש תוכניות גדולות להפוך את טוויטר, עכשיו בשמה החדש אקס, למה שהוא מכנה The Everything App, אפליקציה שיכולה לעשות הכל. בדרך לעשות את השינוי הזה, באקס משנים עכשיו את תנאי השימוש בפלטפורמה, כך שהחברה תוכל לאסוף הרבה יותר מידע מבעבר.

כחלק מהתנאים החדשים, הפלטפורמה יכולה עכשיו לאסוף מידע ביומטרי על המשתמשים שלה, לשמור את ההיסטוריה של ההשכלה שלהם ואת תיאור המשרה שלהם, והמשתמשים אף יאלצו לתת את כל המידע שלהם למודל ה-AI של מאסק להתאמן עליו.

בסעיף 2.1 להסכם תנאי השימוש החדש של אקס כתוב כי "אנו רשאים להשתמש במידע שאנו אוספים ושזמין באופן פומבי בשביל לאמן את מכונות הלימוד שלנו או מודלי הבינה המלאכותית שלנו". ביולי השנה הכריז מאסק על הקמה של חברה חדשה, x.AI, במטרה לבנות מודל בינה מלאכותית משלו.

מאסק התלונן בעבר שחברות גדולות משתמשות במידע הפומבי של טוויטר על מנת לאמן את מודלי ה-AI שלהם, ואף איים בתביעה מול מיקרוסופט בנושא. ביולי השנה מאסק גם החל לחייב הרשמה לטוויטר עבור השימוש בפלטפורמה, גם בניסיון למנוע ממודלי בינה מלאכותית מלהתאמן על המידע שבאתר. עם זאת, בתוך כמה שבועות - לאחר שהאתר חווה ירידה חדה במספר הכניסות אליו - הוא חזר להיות פומבי לחלוטין.

בציוץ בטוויטר, מאסק הודה שאכן נעשה שינוי במדיניות של האתר, אך הדגיש כי המודלים יאספו רק מידע בציוצים פומביים, ולא יעשה שימוש במידע שמופיע בהודעות פרטיות.

בציוץ בטוויטר, מאסק הודה שאכן נעשה שינוי במדיניות של האתר, אך הדגיש כי המודלים יאספו רק מידע בציוצים פומביים, ולא יעשה שימוש במידע שמופיע בהודעות פרטיות

בנוסף, בחברה רוצים לאסוף גם מידע ביומטרי על המשתמשים שלהם. לא ברור עדיין איזה מידע ביומטרי רוצים לאסוף באקס, או כיצד הוא יאסף. אקס היא עדיין רק אפליקציה, והמידע הביומטרי של משתמשים נאסף על ידי המכשירים שאנחנו משתמשים בהם. חברות כמו אפל מצפינות את המידע הביומטרי שהן אוספות כך שהוא לא יוכל להגיע לחברות חיצוניות כמו אקס. אקס טוענת שהמידע הביומטרי מיועד למשתמשי הפרימיום, במידה והם ירצו לשלוח את תעודת הזהות שלהם או תמונה שלהם בשביל להוסיף שכבה נוספת לאימות שלהם.

בנוסף, באקס רוצים להתחיל לאסוף מידע על מקום העבודה של המשתמשים וההיסטוריה האקדמית שלהם, במטרה להפוך את אקס למתחרה של לינקדאין. רק לאחרונה באקס הציגו פיצ׳ר חדש שמאפשר לארגונים גדולים לפרסם משרות פנויות באפליקציה.