מנכ"ל טיקטוק שו זי צ'ו (צילום: שאטרסטוק, צילום מסך מאתר טיקטוק.)
מנכ"ל טיקטוק שאו זי צ'ו. ספג מתקפה בקונגרס | צילום: שאטרסטוק, צילום מסך מאתר טיקטוק.

נתונים חדשים על הכנסות בייטדאנס, החברה האם של טיקטוק, לשנת 2022 חושפים עד כמה פעילות טיקטוק שנמצאת תחת מתקפה בשוק האמריקאי משמעותית לה.

לפי דיווח האינפורמיישן, הכנסות בייטדאנס לשנת 2022 גבוהות מ-80 מיליארד דולר, עלייה של 30% לעומת כ-60 מיליארד דולר בשנה שקדמה לה. בנובמבר האחרון פירסמה טיקטוק תחזית לפיה הכנסותיה מפרסום לשנת 2022 יגיעו ל-10 מיליארד דולר, כך שלמעשה היא אחראית ל-12% מהכנסות החברה האם.

לבייטדאנס יש את שווי השוק הגבוה ביותר לחברה פרטית בעולם המוערך ביותר מ-200 מיליארד דולר, כשבמקביל הממשל האמריקאי דוחק בטיקטוק להיפרד מזרועות החברה האם מחשש שהיא מסכנת את הביטחון הלאומי. ארה"ב מנסה לגרום לטיקטוק להימכר לבעלות אמריקאית מקומית או לחדול מלפעול בתחומה. מדינות בארה"ב כבר אסרו בעבר על שימוש בטיקטוק במכשירים של עובדי ציבור מחשש שמידע עלול לדלוף לממשל הסיני.

התחזית של טיקטוק להכנסות ב-2022 מגלמת צמיחה של 250% בהכנסות מפרסום, לעומת מתחרותיה האמריקאיות שצמחו הרבה פחות בשנה האחרונה: הכנסות סנאפ מפרסום עלו ב-12% ל-4.6 מיליארד דולר, הכנסות יוטיוב מפרסום צמחו ב-1% ל-29.2 מיליארד דולר, וגם הכנסות מטא מפרסום עלו בשיעור דומה ל-116.6 מיליארד דולר.

לאחרונה הופיע מנכ"ל טיקטוק שאו זי צ'ו בפני הקונגרס האמריקאי שם השיב לטענות דמוקרטים ורפובליקנים לגבי שמירת המידע של אזרחי ארה"ב. שבוע לאחר הדיון פירסם דובר בית הנבחרים, קווין מקארת'י, הודעה שהחוק שיאסור על טיקטוק לפעול בארה"ב ימשיך להיות מקודם.