מטא וריפייד וי כחול verified (צילום: מטא, יחצ)
מטא וריפייד. תצטרכו להציג תעודת זהות | צילום: מטא, יחצ

אחרי שאילון מאסק התחיל לגבות כסף על "וי כחול" בטוויטר, הגיע תור מטא, שמשיקה את Meta Verified גם בארץ. שירות הפרימיום שהושק בעולם בחודשים האחרונים מגיע בהדרגה לישראל, כך לפי הודעת החברה, ומחירו ינוע בין 45 שקלים ברכישה ישירה מאתרי פייסבוק ואינסטגרם או 55 שקלים ברכישה מחנויות האפליקציה באנדרואיד וב-iOS. כדי לקבל אימות משתמש תצטרכו להזין למערכת צילום של תעודה מזהה ממשלתית, והאופציה החדשה צפויה להגיע בהדרגה לכל המשתמשים בישראל כבר במהלך השבועות הקרובים. היות שת'רדס, הרשת החברתית החדשה של מטא, היא רשת-בת של אינסטגרם ומשתמשת באותו החשבון - וי כחול באינסטגרם יעבור גם אליה. 

למה צריך מטא Verified? לדברי ענקית הסושיאל, המטרה היא לעזור ליוצרי תוכן לבסס את הנוכחות שלהם בפלטפורמות החברתיות ולבנות קהילות מהר יותר. לפי הודעת החברה, מנויי הפרימיום יקבלו תג אימות ("וי כחול"), יהנו מהגנה מוגברת מפני התחזויות (עם ניטור פרו-אקטיבי של מתחזים), אפשרות לתמיכה מנציג אנושי לפתרון בעיות נפוצות בחשבון וכלים ייחודיים נוספים. התמיכה תינתן בשפה האנגלית.

ואם כבר יש לכם וי כחול? לפי אתר החברה, משתמשי פייסבוק או אינסטגרם שכבר מחזיקים בתג אימות שניתן להם בהתאם לקריטריונים קודמים, ימשיכו להחזיק בו

ואם כבר יש לכם וי כחול? לפי אתר החברה, משתמשי פייסבוק או אינסטגרם שכבר מחזיקים בתג אימות שניתן להם בהתאם לקריטריונים קודמים, ימשיכו להחזיק בו. אותם משתמשים יוכלו להצטרף למינוי החדש אם הם עומדים בתנאי השירות, שניתן לבני 18 ומעלה.

כזכור, תג אימות בתשלום הושק לפני מספר חודשים על ידי טוויטר ולא זכה לאהדה רבה מצד הקהל. באפריל בוטל ה"וי הכחול" למי שאינם מנויים על טוויטר בלו, בתגובה רבים הודיעו שאין להם כוונה לשלם על המינוי, כולל סלבריטאים וגופים גדולים.