מארק צוקרברג מטאוורס Quest 3 (צילום: יחצ)
צוקרברג עם משקפי המטאוורס החדשים. המכשיר עוד לא הושק בחנויות | צילום: יחצ

שבוע לפני ההכרזה המצופה של מערכת המציאות המעורבת של אפל, מטא מכריזה בהפתעה על משקפי מציאות מעורבת חדשים, Meta Quest 3. המחיר - החל מ-499 דולר - נמוך משמעותית מהצפי למחיר המוצר של אפל, שעומד על 3,000 דולר לפי ההערכות. 

המסך של הדור החדש של משקפי ה-AR/VR של מטא - אותם היא מכנה "משקפי המיינסטרים הראשונים עם תכונות מציאות מעורבת ברזולוציית צבע גבוהה" - יהיו דקים ב-40% ונוחים יותר מהדור הקודם. המכשיר החדש לא צפוי בקרוב בחנויות ומדובר בהכרזה בלבד, את הפרטים המלאים על אודותיו מטא משאירה לאירוע המפתחים Connect בספטמבר הקרוב.

בסרטון שמנכ"ל החברה מארק צוקרברג פרסם ניתן לראות את המכשיר החדש, שכולל שני בקרים שעיצובם שודרג מהדגם הקודם כך שיאפשרו חוויה "אמיתית ומהנה יותר" למשתמשים.

משקפי המציאות המעורבת החדשים יהיו הראשונים לשלב את שבבי Snapdragon שפותחו בשיתוף פעולה עם קוואלקום והם יספקו יותר מפי שניים ביצועים גרפיים לעומת הדגם הקודם ויספקו חדות לפרטים וחווייה חלקה יותר בשימוש. כל ספריית התכנים עבור הדגם הקודם Quest 2 תהיה זמינה גם עבור Quest 3.

בינתיים, מטא מוזילה ב-25% את מחירו של הדגם הנוכחי של משקפי ה-VR שנמכר בשוק, ה-Quest 2, ל-300 דולר עבור גרסת 128 ג'יגה בייט - החל מהשבוע הבא. בנוסף, צפויים עדכוני גרסה לדגמי Quest 2 ו-Quest Pro שיגבירו ביצועי מעבד עד 26%. הדגם החדש יוצע למכירה כבר בסתיו הקרוב ומשלוח יתאפשר לכל הארצות בהן כבר קיימת גישה למוצרי Quest, ישראל לא ביניהן כרגע לצערנו.