מארק צוקרברג (צילום: Frederic Legrand - COMEO, shutterstock)
מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. החברה מחפשת זרמי הכנסות חלופיים | צילום: Frederic Legrand - COMEO, shutterstock

מטא (Meta) מגבשת תוכניות להכנסת מטבעות, אסימונים ושירותי הלוואות וירטואליים לאפליקציות שלה במאמץ לייצר מקורות הכנסה חדשים על רקע הירידה בפופולריות של המוצרים העיקריים שלה, פייסבוק ואינסטגרם, והתחזקות המתחרה טיקטוק – כך מדווח ה-FT.

פרוייקטי עבר של החברה בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים לא צלחו, ולפי הדיווח, המטבעות החדשים שמכונים פנימית "זוק באקס" (Zuck Bucks) על ידי עובדים בחברה על שם המנכ"ל מארק צוקרברג, לא צפויים להיות מטבעות קריפטו. גורמים המעורבים בנושא ציינו כי סביר שהמטבעות ישמשו כאסימונים (Tokens) בתוך אפליקציות (In-App), בדומה למטבעות ואסימונים המשמשים לרכישות באפליקציות משחקים שונות.

מטא לא לחלוטין זנחה את הרעיון הקריפטוגרפי, ולפי הודעות שמסר צוקרברג במרץ, בקרוב NFT יגיעו לאינסטגרם. לפי הפרסום החדש, החברה גם בוחנת פרסום ושיתוף NFTs בפייסבוק בפיילוט כבר במאי הקרוב - מהלך שעשוי להוביל בהמשך גם פתח לאפשרות חברות בקבוצות פייסבוק המבוססות בעלות על NFT והטבעה (יצירת NFT חדש).

המטבעות עשויים לשמש ככסף פנימי באפליקציות, בדומה לאסימונים המשמשים לרכישות באפליקציות ומשחקים. בנוסף החברה בוחנת אסימונים חברתיים שיוענקו עבור תרומה פעילות בקבוצות פייסבוק או שיקושרו למשפיענים

 בנוסף, דווח כי מטא בוחנת אסימונים חברתיים או אסימוני מוניטין, שעשויים להיות מונפקים למשל כפרס על תרומות משמעותיות בקבוצות פייסבוק, ואסימוני יוצרים שעשויים להיות מקושרים למשפיענים באינסטגרם. ככל הנראה החברה גם בוחנת שירותים פיננסיים מסורתיים כמו הלוואות לעסקים קטנים.

מטא סירבה להגיב ל-FT, אך דוברת מטעם החברה מסרה ל-The Verge כי "אין לנו עדכונים לחלוק היום. אנו שוקלים ללא הרף חידושים במוצר חדש עבור אנשים, עסקים ויוצרים. כחברה, אנחנו מתמקדים בבניית המטאוורס, וזה כולל איך עשויים להיראות תשלומים ושירותים פיננסיים".

מי שלא פספס הזדמנות להגיב הוא מייסד ולשעבר מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי, שצייץ "בבקשה שזה יהיה אמיתי" - אבל אנחנו חושדים שהוא בעיקר נלהב מהרעיון של שימוש בשם ב-Zuck bucks.