צ'אנגפנג זאו (צילום: בלומברג, Getty images)
צ'אנגפנג זאו מנכ"ל ביינאנס. מנסה לשדר עסקים כרגיל | צילום: בלומברג, Getty images

ביינאנס בורסת הקריפטו הגדולה בעולם, הודיעה שהיא מפסיקה לעבוד עם דולרים אמריקאים. המשמעות: החל ממחר הבורסה לא תקבל יותר הפקדות בדולרים ולא תאפשר ללקוחות הקיימים למשוך ממנה דולרים, גם אם זה המטבע שבו הם הפקידו כסף. בחברה טוענים שהמהלך הוא זמני בלבד.

ביינאנס לא סיפקה סיבה לצעד, אך טוענת כי רק מעטים מלקוחותיה השתמשו בדולרים על מנת למכור ולקנות מטבעות קריפטו דרך הבורסה. Binance US, החברה הבת של ביינאנס שפועלת בארצות הברית ומפוקחת ע״י הממשל האמריקאי, הודיעה כי היא לא מושפעת מהמהלך האחרון, כך שהפסקת העבודה עם הדולר האמריקאי משפיעה רק על לקוחות ביינאנס מחוץ לארה״ב.

ביינאנס, והמייסד שלה המכונה CZ, מנסים לשדר עסקים כרגיל עבור בורסת הקריפטו הגדולה, לאחר שזו עברה מספר זעזועים בחודשים האחרונים. ממידע שמספקת Arkham Intelligence, המנטרת תעבורת מטבעות קריפטו, עולה שמשתמשים רבים החלו למשוך מטבעות Stable Coins שאמורים לעזור במשיכה של דולרים מבייננס. המטבעות האלה עוברים מביינאנס לשירותים מתחרים או לארנקים פרטיים של משתמשים. כך שלמעשה משתמשים מושכים את הכסף שלהם מביינאנס בעקבות ההכרזה, ייתכן מהפחד שהשירות יקרוס, כמו שקרה לבורסה המתחרה FTX.

כזכור, CZ היה זה שמכר מטבעות של הבורסה המתחרה FTT והחל את המהלך שהוביל לקריסתה של FTX ולגילויים על ההתנהלות שלה. הנפילה של FTX השפיעה על ביינאנס: המניה שלה ירדה, והיא נמצאת תחת מעקב צמוד הרבה יותר מגופים רגולטורים בארה״ב ומחוצה לה.