סאטיה נאדלה מיקרוסופט (צילום: FABRICE COFFRINI, Getty images, ו-ShutterStock)
סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט. מציין כי כבר הייתה "השקעה בתגמול" בשנה שעברה | צילום: FABRICE COFFRINI, Getty images, ו-ShutterStock

מיקרוסופט הודיעה שהשנה לא יהיו העלאות שכר לעובדים במשרה מלאה, ושתקציב הבונוסים יקוצץ ביחס לשנה שעברה. במייל שנשלח אמש מזכיר מנכ"ל החברה סאטיה נדאלה, שבשנה שעברה כבר היתה "השקעה משמעותית בתגמול", ושהמהלך הוא תוצאה של "אי ודאות מאקרו כלכלית גלובלית".

הקיצוצים הנוכחיים מגיעים אחרי שברבעון הקודם הודיעה החברה על פיטורים של 10,000 עובדים. ההחלטה נוגעת לכלל עובדי מיקרוסופט בעולם, בהם גם עובדי מיקרוסופט ישראל.

המייל מבקש להרגיע את העובדים ומציין שהחברה תמשיך להעניק קידומים לעובדים כדי לאפשר להם התפתחות מקצועית, ומציינת שהבונוסים ושאר מרכיבי התגמול יהיו דומים לממוצע בשנים הקודמות.

הערכות ביצועי העובדים במיקרוסופט מתקיימות לרוב באפריל, ובאוגוסט החברה מודיעה להם על השפעת הערכת הביצועים על המשכורת שתגיע בספטמבר.

המייל מבקש להרגיע את העובדים ומציין שהחברה תמשיך להעניק קידומים לעובדים כדי לאפשר להם התפתחות מקצועית, ומציינת שהבונוסים ושאר מרכיבי התגמול יהיו דומים לממוצע בשנים הקודמות

גם עובדי אפל, שהתרגלו לקבל בונוסים וקידומים פעמיים בשנה וציפו להם כבר בחודש אפריל, קיבלו ברבעון הקודם הודעה שהבונוסים והקידומים שלהם יידחו בחצי שנה - לאוקטובר. בנוסף, אפל הודיעה לעובדים שתקציב הנסיעות הלא חיוניות שלהם יצטמצם. בינואר האחרון הודיע מנכ"ל אפל טים קוק כי שכרו יקוצץ ב-2023 ב-40%, ל-49 מיליון דולר.

לעומת ענקיות טק אחרות דוגמת מטא ואמזון שפיטרו אלפי עובדים, אפל לא ביצעה מהלכי צמצום כוח אדם משמעותיים מלבד האטת גיוסים.