מאסק קונה את טוויטר (אילוסטרציה: מאקו סטודיו )
מאסק, אילוסטרציה. עד לא מזמן היה האיש העשיר בעולם | אילוסטרציה: מאקו סטודיו

מנכ"ל טסלה אילון מאסק הוא האדם הראשון שאיבד סכום של 200 מיליארד דולר מהונו האישי. הסיבה לכך היא בין היתר היא הירידה של שווי מניית טסלה בכ-70% בשנה האחרונה. בשביל להיפרד מסכום בהיקף כזה קודם כל צריך שיהיה לכם אותו – ואכן, הונו של מאסק הוערך ב-340 מיליארד דולר בשיא בנובמבר 2021. עתה הסכום התכווץ ל-137 מיליארד דולר, לפי אינדקס המיליארדרים של בלומברג.

אף שנפרד מהון רב, מאסק הוא עדיין אחד האנשים העשירים בתבל, ומדורג במקום השני אחרי ברנאר ארנו הצרפתי שעומד בראש תאגיד מותגי היוקרה LVMH. ארנו הדיח את מאסק בחודש האחרון מראש הטבלה.
את שנת 2020 אילון מאסק התחיל עם 27 מיליארד דולר שתפחו ל-167 מיליארד דולר בסופה וחצה את רף ה-200 מיליארד דולר בהון אישי בינואר 2021. הוא היה האדם השני אי פעם שחצה את הרף הזה אחרי מייסד אמזון ג'ף בזוס, שהקדים אותו בכמה חודשים.

את שנת 2020 אילון מאסק התחיל עם 27 מיליארד דולר שתפחו ל-167 מיליארד דולר בסופה וחצה את רף ה-200 מיליארד דולר בהון אישי בינואר 2021. הוא היה האדם השני אי פעם שחצה את הרף הזה אחרי מייסד אמזון ג'ף בזוס

ההפסדים של מאסק הם לא רק על הנייר: בשנה האחרונה מאסק מימש ומכר מניות רבות מאחזקותיו בטסלה בשביל לממן את עסקת רכישת טוויטר ב-44 מיליארד דולר. שווי השוק של טסלה הגיע לשיאים חדשים בנובמבר 2021 לאחר שחצה את הרף של טריליון דולר ועבר למגרש של הגדולות, בהן מיקרוסופט, גוגל ואמזון. מאז, שווי השוק של החברה במגמת ירידה בדומה לחברות טק נוספות.

מתחילת השנה מאסק מכר מניות טסלה בשווי של כ-40 מיליארד דולר, ומכירת המניות בחודש האחרון בסך 3.58 מיליארד דולר היא שהביאה את מאסק לאבד את תואר האיש העשיר בעולם.