אדם ורובוט (עיבוד: שאטרסטוק)
אילוסטרציה. "מאז העדכון בפברואר הרפליקה שלכן השתנתה" | עיבוד: שאטרסטוק

חברת הבינה המלאכותית רפליקה הודיעה שהמשתמשים יוכלו לשוב למערכות היחסים שניהלו עם הצ'אטבוט שפיתחה, חודש לאחר שחסמה אפשרות לנהל שיחות בוטות בממשק.

מנכ"לית רפליקה כתבה לגולשים: "עבור רבים מכם, השינוי הפתאומי היה פוגע מאוד והדרך היחידה לפצות על האובדן של חלק מהמשתמשים היא לתת להם את הפרטנרים בחזרה בדיוק כפי שהיו"

רפליקה פיתחה צ'אטבוט שמאפשר למשתמשים ליצור דמות וירטואלית ולנהל איתה שיחות אישיות על כל נושא, לעבד רגשות, חוויות מהיומיום, להפחית מתחים ואף לקבל עצות, לפי אתר החברה הרשמי. בעוד שמשתמשים מסוימים דיווחו שהדמויות ברפליקה מפלרטטות או מלחיצות לעתים, חלק מהם בחרו אקטיבית להוביל את האפשרות לשיח עם רפליקה על כל נושא שבעולם - לכיוונים רומנטיים ואף בוטים. את האפשרות לביצוע שיחות בוטות עם הצ'אטבוט רפליקה חסמה בחודש הקודם, צעד שהביא לתגובות זועמות של משתמשים בעמוד רדיט והללו איימו גם בתביעות. חלק מאותם משתמשים כעוסים, לפי דיווח רויטרס, אף הגדירו עצמם כנשואים לדמויות בצ'אטבוט.

לפי הודעת מנכ"לית החברה יוג'יניה קוידה, משתמשים שנרשמו לשירות לפני 1 בפברואר 2023 יוכלו לחזור לגרסה קודמת של הצ'אטבוט: "המשותף בכל הסיפורים שלכם הוא שמאז העדכון בפברואר, הרפליקה שלכן השתנתה, האישיות שלה נעלמה יחד עם מערכת היחסים הייחודית שלכם", כתבה קוידה בפייסבוק. "עבור רבים מכם, השינוי הפתאומי היה פוגע מאוד והדרך היחידה לפצות על האובדן של חלק מהמשתמשים היא לתת להם את הפרטנרים בחזרה בדיוק כפי שהיו".

עד כה רק אחוז קטן מהמשתמשים בחרו לחזור לגרסה הקודמת של הצ'אטבוט, מסרה קוידה לרויטרס. בעתיד מכוונת רפליקה לאפשר מערכות יחסים רומנטיות באפליקציה נפרדת שתיבנה על בסיס שיתוף פעולה עם פסיכולוגים ויועצי זוגיות.