אילון מאסק וטוויטר  (אילוסטרציה:  rafapress, shutterstock)
אילוסטרציה: rafapress, shutterstock

מאז שאילון מאסק קנה את טוויטר, הוא עונה לשאלות בחשבון הפרטי שלו, ובכל זאת נותרו הרבה מאוד סימני שאלה סביב העתיד של טוויטר לאור סערת ההתרחשויות מאז רכש את החברה.

הערב, עלה מאסק לדיון עם קהילת המפרסמים ב-Space, פלטפורמה של טוויטר שבה ניתן לקיים שיחות אודיו מרובות משתתפים בזמן אמת. את מאסק ראיינה רובין ווילר, ראש מחלקת מכירת המודעות בטוויטר. עיקר השיחה התמקדה בשאלות של המפרסמים, שחלקם מוטרדים מהנעשה בפלטפורמה.

"יש הרבה היגיון בכך שמפרסמים לא רוצים שהמודעה שלהם תופיע לצד תוכן בלתי הולם", אמר מאסק, בניסיון להרגיע את המפרסמים שחוששים שאם יופחת סינון התכנים, למפרסם לא תהיה שליטה על התכנים שיוצגו לצד הפרסומות. "אנחנו הולכים לעבוד מאוד קשה כדי שדברים רעים לא יוצגו ממש ליד פרסומות", אמר מאסק. "זה לא משרת אף אחד".

בנוסף, מאסק הצהיר שאחת המשימות שלו תהיה לעבוד על כך שהשירות יוכל להציג פרסומות רלוונטיות יותר למשתמשים. "אם המודעה היא בסך הכל רעש, זה לא מועיל לא למפרסמים ולא למשתמשים. אבל אם המודעה רלוונטית למשתמשים, אז היא הופכת לאינפורמציה. זה יכול להיות משהו שאתה רוצה לקנות, בדיוק כשאתה רוצה לקנות אותו. אם זה לא משהו שאתה באמת רוצה לקנות, זה יכול לעצבן אותך, המודעה הופכת לספאם".

בשבוע האחרון מאסק צייץ כי ישנן קבוצות אקטיביסטים שפועלות על מנת לעצור קמפיינים פרסומיים בטוויטר. בדיון הערב, נראה שמאסק לקח צעד אחורה מהאמירה: "אני יכול להבין אם מפרסמים רוצים לחכות רגע, לראות איך הדברים מתפתחים. אבל הדרך הכי טובה לראות כיצד הדברים מתפתחים היא להשתמש בטוויטר. מפרסמים יכולים להיות בטוחים שטוויטר היא מקום טוב לפרסומות שלהם, ואם אנחנו רואים דברים שיכולים להפריע למפרסמים, אנחנו ננקוט בצעדים לטיפול בבעיה".

בנוגע לתוכניות של מאסק על השינוי בטוויטר בלו ואישור חשבונות, מאסק אמר שהעובדה שעכשיו טוויטר תדרוש תשלום של 8 דולר עבור וי כחול תגרום לירידה בכמות הבוטים. "אנחנו נרדוף אחרי חשבונות שמתחזים לאחרים" אמר מאסק, ולא ציין מה כוללת התוכנית. היום השיקה טוויטר וי אפור בנוסף לווי הכחול - שהופך את החשבון ל"רשמי". עם זאת, לאחר מספר שעות, מאסק הודיע שהוא הורג את היוזמה, כלשונו.

בעקבות כך התריע מאסק ש"הרבה דברים דביליים" יתרחשו בטוויטר בחודשים הקרובים, ושמדובר במהלך של ניסוי וטעיה שבמסגרתו ההצעות הטובות תישארנה, והגרועות יבוטלו.

 בנוסף, מאסק הרחיב על התוכנית שלו להוסיף לטוויטר שירות תשלומים. על פי חזונו של מאסק, משתמשים יוכלו לשלוח אחד לשני תשלום, לאשר את חשבון הבנק שלהם בטוויטר, ובהמשך לאפשר למשתמשים לשמור את הכסף שלהם בטוויטר, ואף להציע למשתמשים שעושים זאת ריביות.