מטה פייסבוק בדבלין (צילום: Derick Hudson, shutterstock)
מטה פייסבוק בדבלין. המניה צנחה | צילום: Derick Hudson, shutterstock

רשימת החברות הגלובליות עם התרבות הארגונית הטובה ביותר לשנת 2022 הפתיעה השנה כאשר אמזון, פייסבוק ואפל נעדרו ממנה. לשם השוואה, בשנה שעברה שלושתן הובילו את הרשימה - כשפייסבוק הגיעה למקום השביעי, אמזון ל-13 ואפל למקום ה-14. 

בשלושת המקומות הראשונים השנה נמצאים לפי הסדר: מיקרוסופט (מקום רביעי אשתקד), גוגל (מקום שני אשתקד) ו-IBM (מקום 17 אשתקד).  

את הדירוג מפרסמת מדיי שנה חברת קומפרבלי, והיא מבוסס על דירוגים אנונימיים של עובדי החברות. החברות המנצחות נקבעות על בסיס שאלות הנוגעות לתרבות הארגונית בהן בכמעט 20 קטגוריות כמו מנהיגות, פיתוח מקצועי, איזון בית-עבודה, הטבות ועוד. 

נציין כי פייסבוק ואפל ירדו מאוד גם בדירוג השנתי של אתר גלאסדור למקומות העבודה שהכי טוב לעבוד בהם (בארצות הברית). פייסבוק ירדה מהמקום ה-11 ל-47 ואפל ירדה מהמקום ה-36 ל-56 בעוד אמזון לא נכנסה לרשימה בכלל בשנתיים האלו. 

חברת פייסבוק עברה שנה סוערת שכללה ירידה חדה בשווי החברה לאור הצטמקות במספר המשתמשים היומיים - לראשונה זה 18 שנה - וכמובן, הדלפה של מנהלת מוצר בחברה, פרנסיס האוגן, שחשפה עשרות אלפי מסמכים הנוגעים לפגיעה של פייסבוק בציבור המשתמשים. הדירוג של אפל נפגע בגלל עדויות של עובדים בהווה ולשעבר, שטענו לסביבת עבודה ללא איזון בית-עבודה, לוחות זמנים קשיחים, מתח ולחץ גבוהים ואווירה תחרותית. 

במהלך סוף השבוע פרסם אתר CNBC על נטישת בכירים במחלקת AI של פייסבוק לפחות ארבעה עובדים בולטים במחחלקת ה-AI עזבו את החברה בחודשים האחרונים והמשרד הלונדוני איבד את מרבית החוקרים הבכירים בששת השבועות האחרונים.