אילון מאסק  (צילום: Win McNameeGetty Images)
אילון מאסק. מקצץ במניות | צילום: Win McNameeGetty Images

אילון מאסק מקדיש את רוב תשומת ליבו לטוויטר, ומשקיעי טסלה - שסבלה מירידה של 60% במניה מתחילת השנה - מתוסכלים מהמצב. גארי בלאק, המנהל של The Future Fund המשקיעה בטסלה, תקף את מאסק בסדרת ציוצים אמש: לדבריו, "אין מנכ״ל לטסלה היום", והוסיף כי ״השוק הצביע היום על כך שהמותג של טסלה נפגע בגלל הדרמה בטוויטר״. לבלאק יש ביקורת על הדיונים הפוליטיים שמאסק מנהל בפומבי, וטוען כי הם בסופו של דבר יפגעו במכירות של טסלה: "לקוחות לא מעוניינים במכונית שנויה במחלוקת", כתב בטוויטר.

רוס גרבר, משקיע אחר בטוויטר, צייץ שאלה המיועדת לדירקטוריון טסלה - "מי מנהל את החברה מדי יום בתקופה כל כך קריטית לחברה?". אדם פרטי המחזיק במניות טסלה הוסיף: "האם אנחנו בסך הכל המחזיקים של שקי הכסף של אילון?".

אמש גם מכר מאסק נתח נכבד מאחזקותיו בחברה: 22 מיליון מניות טסלה שבבעלותו, בשווי של 3.58 מיליארד דולר. בשנה האחרונה מאסק מכר מניות טסלה בשווי של קרוב ל-40 מיליארד דולר, אך נשאר עדיין בעל המניות הגדול ביותר בטסלה.

שתי פעולות המכירה המשמעותיות ביותר השנה אירעו בשל רכישת טוויטר: בנובמבר, כשסגר סופית את עסקת הרכישה, מאסק מכר מניות טסלה בשווי של 3.4 מיליארד דולר. באפריל השנה, כשהצהיר על העסקה (לפני שהתחרט עליה), מכר מניות בשווי 8.4 מיליארד דולר. גם באפריל וגם באוגוסט, מאסק הצהיר כי הוא לא מתכוון למכור עוד מניות של טסלה.

לאחרונה מאסק איבד את התואר האדם הכי עשיר בעולם, וזאת בעקבות מכירת מניות ונפילת השווי של מניות טסלה, שבשנה האחרונה איבדו כאמור למעלה ממחצית משוויין.