טויטר כפתור עריכה ציוץ לדוגמה
הציוץ לדוגמה שהופיע בבלוג של טוויטר

כמעט 4.5 מיליון גולשים ענו על הסקר שפרסם אילון מאסק בטוויטר בחודש אפריל, "רוצים כפתור עריכה?". מעל 73% מהם השיבו בחיוב. מנכ"ל טוויטר הנוכחי, פאראג אגרוואל, אף ריטווט את הסקר של מאסק וכתב: "תוצאות הסקר הזה חשובות, אנא הצביעו בזהירות". יום אחרי הסקר, הודו בטוויטר (בציוץ, אלא מה) - שבחברה עובדים על הפיצ'ר כבר מהשנה שעברה. וכעת, לאחר הלחץ הציבורי אדיר ובתקופה רגישה שבה טוויטר נאבקת על הצעת הרכישה של אותו מאסק, היא סוף סוף משחררת את כפתור העריכה - לבדיקה בקרב עובדיה ולאחר מכן לגולשים בתשלום, בינתיים.

בפוסט בבלוג שלה מעדכנת טוויטר שהפיצ'ר יהיה זמין בקרוב למנויים שמשלמים 4.99 דולר מדי חודש על שירות הפרימיום "טוויטר בלו". עריכת ציוצים תתאפשר עד 30 דקות מרגע הפרסום, והציוצים הערוכים יסומנו ויישאו תווית "נערך", שבאמצעותה ניתן יהיה לדעת שהציוץ נערך. עוד יוכלו המשתמשים ללחוץ על הציוצים הערוכים להצגת הגרסאות הקודמות שלהם - כן, כמו בפייסבוק.

לעת עתה החברה בוחנת את הפיצ'ר על מספר משתמשים מצומצם מקרב עובדי החברה, בדרך להשקתו לקהל הרחב יותר של המנויים בתשלום בשבועות הקרובים. ייתכן שבהמשך הוא יוצע לקהל הרחב.

כפתור העריכה הוא אחד מהפיצ'רים הכי מבוקשים בטוויטר מזה שנים. מנכ"ל טוויטר לשעבר, ג'ק דורסי אמר כבר בראשית 2020 שבחברה לא התכוונו לפתח כפתור כזה במקור, אך בשל הפניות החוזרות ונשנות מצד גולשים, הנושא נשקל שנית. 

בנוסף לכפתור העריכה המיוחל, טוויטר שחררה פיצ'ר נוסף השבוע לכלל המשתמשים אותו כינתה "דרך חדשה לצייץ לקהל קטן יותר" - Circles. הפיצ'ר מאפשר לבחור עד 150 עוקבים למעגל (Circle) מצומצם אותו ניתן לשנות בכל עת, ממש כמו ה-Close Friends באינסטגרם, ולצייץ משהו שרק הם יוכלו לראות. בנוסף, ציוץ של משתמש טוויטר מעלה שהחברה שחררה האפשרות למשתמשים מסויימים לנעוץ תגובות.