מנכ"ל אמזון אנדי ג'סי (צילום: shutterstock)
אנדי ג'סי, מנכ"ל אמזון. מדיניות מחמירה | צילום: shutterstock

אמזון מגבירה את הלחץ על העובדים לחזור למשרד אחרת ייאלצו לעזוב את החברה: לאחר שבמאי האחרון נכנסה לתוקף מדיניות חדשה שדורשת מעובדי ענקית האיקומרס נוכחות חובה של 3 ימי עבודה במשרד בשבוע, דיווח חדש של האינפורמיישן חושף כי עובדים כבר נדרשים לעדכן אם בכוונתם להתייצב במשרדים 3 פעמים בשבוע ולבצע את ההתאמות הנדרשות לכך - או שייאלצו לעזוב.

עובד אחד שיתף שהמנהל שלו הציע לו לטוס בין סיאטל לסן פרנסיסקו על בסיס שבועי אם אינו מעוניין לעבור עם המשפחה לגור ליד המשרד

עובד אחד אף שיתף שהמנהל שלו הציע לו לטוס בין סיאטל לסן פרנסיסקו על בסיס שבועי אם אינו מעוניין לעבור עם המשפחה לגור ליד המשרד. ההצעה לא כוללת השתתפות כלשהי בהוצאות או פיצוי של אמזון על הטיסות או השהייה במלון, לדברי העובד. הדיווח מצטרף לדיווחים קודמים על כך שיהיו עובדים שיידרשו לבצע רילוקיישן בשביל להיות קרובים יותר למשרד. רבים מחו על כך שמדובר בהרעת תנאים, ובנוסף ייאלצו לבזבז זמן רב על נסיעות למשרד וממנו.

כבר לא גרים קרוב

מדיניות הנוכחות העדכנית של אמזון נכנסה לפועל בזמן שחלק מעובדי החברה שגויסו בתקופה האחרונה או עברו דירה בזמן הקורונה, כבר לא מתגוררים בהכרח סמוך למשרדים או פוקדים משרדים שונים משאר חברי הצוות שלהם, בהתאם למשרד הסמוך למגוריהם.

בחודש שעבר פורסם שעובדים מסוימים באמזון יקבלו הודעה על המשרד או ההאב (Hub) אליו הם משוייכים, ולשם יידרשו להגיע בימים בהם אינם עובדים מהבית. ואכן, עובדים כבר קיבלו הודעות שעליהם לעדכן את מנהליהם עד 15 בספטמבר על החלטתם. אחרים קיבלו הודעה אתמול שאינם עומדים במדיניות הנוכחות החדשה וכי עליהם לעבור בהקדם לעבוד מהמשרד 3 ימים בשבוע לפחות.

לאחרונה הייתה התארגנות מחאה של עובדים באמזון, כשבין היתר הם מחו על מדיניות החזרה למשרדים לעבודה היברידית לצד טענות נוספות נגד הפיטורים ההמוניים בחברה או השפעתה השלילית על האקלים.