צ'מרקס checkmarks
אתר צ'קמרקס. גיבשה תוכנית לשינוי בתיעדוף מבנה ההוצאות שלה

יוניקורן הסייבר צ'קמרקס מפטר 100 עובדים, מתוכם 40 בישראל. החברה אישרה את הפרטים והסבירה את המהלך במצב הכלכלה העולמית. במכתב לעובדים כתב המנכ"ל עמונאל בן-זקן: "ב-2022 חווינו מיתון עולמי שהשפיע על כל התעשיות, וגם התוצאות שלנו נפגעו. בשלוש השנים האחרונות הגדלנו את הוצאות המו"פ ב-88% ואת הוצאות השיווק והמכירות ב-44% אך ההשקעות האלו לא הניבו את התוצאות להן ציפינו". או במילים אחרות, החברה מודה שלא עמדה ביעדיה העסקיים. לאור זאת היא גיבשה תוכנית לשינוי בתעדוף מבנה ההוצאות שלה, ומיקוד מחדש של פעילותה ויעדיה, שיוצא כעת לפועל.

צ'קמארקס נוסדה בשנת 2006 ומעסיקה כ-1000 עובדים ברחבי העולם. החברה עוסקת בשיפור ואבטחת הקוד אותו מפתחים כותבים.

צ'קמרקס נרכשה ב-2020 על ידי קרן הפריווט איקווטי Hellman & Friedman לפי שווי של 1.15 מיליארד דולר, וטבען של קרנות מהסוג הזה הוא לפעול להשבחת החברה על ידי קיצוץ עלויות, ואז למכור את החברה ברווח.

מנכ"ל צ'קמרקס, עמנואל בן-זקן, מסר: "קיבלנו החלטה הקשה להיפרד מכמה מהעמיתים המוערכים שלנו, להם נעניק סיוע בתהליך המעבר הצפוי. כעת, נארגן מחדש את מבנה החברה ונמקד מחדש את המשאבים שלנו כדי להתמודד עם האתגרים בטווח הקצר ולהבטיח את הצמיחה לטווח הארוך. צ'קמרקס תמשיך לבצע השקעות משמעותיות בפיתוח מוצריה, שיתמקדו בתחומי הליבה של החברה, לרבות המשך חדשנות בפלטפורמת אבטחת היישומים שלנו למגזר הארגוני".