אייפון 14 פרו (צילום: GVLR, שאטרסטוק)
אייפון. אפל צפויה להציג ארבעה דגמים חדשים | צילום: GVLR, שאטרסטוק

באתר בלומברג מעריכים שהאייפון החדש יגיע לחנויות ב-22 בספטמבר. מי שחתום על הידיעה הוא מארק גורמן, שנחשב לעיתונאי אמין ובעל מקורות טובים בחברת אפל.

הדגם החדש, אייפון 15, יגיע לשוק בעוד שישה שבועות ובמקביל לכך החברה מדווחת על האטה במכירת האייפונים בארה"ב. בסוף השבוע פרסמה אפל דוחות ומסרה כי "שוק הסמארטפונים נמצא בירידה במהלך הרבעונים האחרונים בארצות הברית".

הדגם החדש צפוי לכלול שורה של שדרוגים. בראש ובראשונה והכי חשוב, בדגם החדש של האייפון אפשר יהיה סוף סוף להיפטר מהמטענים היקרים והבעייתיים של אפל: באייפון 15 אפל צפויה להציג לראשונה טלפון עם שקע טעינה Type-C

הדגם החדש צפוי לכלול שורה של שדרוגים. בראש ובראשונה והכי חשוב, בדגם החדש של האייפון אפשר יהיה סוף סוף להיפטר מהמטענים היקרים והבעייתיים של אפל: באייפון 15 אפל צפויה להציג לראשונה טלפון עם שקע טעינה Type-C ובכך ליישר קו עם החקיקה שעברה באירופה בשנה שעברה.

המשמעות היא פתיחת התחרות על מטענים, מה שצפוי להקל על הצרכנים ולדאוג לכך שכל המכשירים יתבססו על אותם מטענים. בפועל, חיבור Type-c יהפוך בהדרגה לחיבור הסטנדרטי במגוון רחב של מכשירים אלקטרוניים וכך תוכלו לרכוש מטען אחד למרבית המכשירים האלקטרוניים בבית.

כרגיל, אפל צפויה להציג ארבעה דגמים חדשים של אייפון: אייפון 15, אייפון 15 פלוס, אייפון 15 פרו ואייפון 15 פרו מקס. בדגמי אייפון 15 תותקן מצלמה משופרת ושבב A16, שכבר קיים בדגמי הפרו של הדור הנוכחי. עוד צפוי להיות בדגם החדש והמשודרג פס טיטניום שיעטוף את המכשיר, ויתומחר ב-100 דולר נוספים לדגם הרגיל.

לפי נתונים של פורבס אלה יהיו המחירים של הדגמים החדשים בארה"ב: אייפון 15 יעלה 799 דולר, אייפון 15 פלוס יעלה 899 דולר, הדגם אייפון 15 פרו יעלה 1,099 ואם תרצו לרכוש את הדגם היוקרתי ביותר בסדרה החדשה, אייפון 15 פרו מקס, תצטרכו לשלם 1,299 דולר.