נטפליקס משחקים משחק גיימינג שלט אפליקציה ג'ויסטיק (צילום: Miguel Lagoa, shutterstock)
נטפליקס. לשחק שחמט נגד הדמויות של "גמביט המלכה" | צילום: Miguel Lagoa, shutterstock

הטלפון יהפוך לג'ויסטיק: נטפליקס לא מוותרת על הרצון שלה להתרחב לתחום הגיימינג ומשיקה אפליקציה חדשה ומסקרנת. האפליקציה, שהחלה להופיע בחנות האפליקציות לאייפון בכמה מדינות בארה"ב וכן חלקית באנגליה, היא בעצם ג'ויסטיק שישמש למשחקים על הטלוויזיה כשנטפליקס פועל. בצורה כזו נטפליקס לא תצטרך לפתח ולמכור מכשירים חיצוניים לטלוויזיה עבור המשחקים שלה. ניתן כבר עכשיו להוריד את האפליקציה, אך לא להשתמש בה כשהמשתמשים מקבלים הודעת "בקרוב". החברה לא הכריזה מתי תפתח את האפשרות לשחק במשחקים שלה לקהל הרחב.

שירות הסטרימינג הגדול בעולם מפתח כבר תקופה תחום נוסף, שבו משתמשים יוכלו לשחק משחקים פשוטים דרך המכשירים הסלולריים או מכשירי הטלוויזיה שלהם בסטרימינג וללא צורך להוריד את המשחקים למכשיר. לצורך המשימה נטפליקס קנתה סטודיו משחקים חיצוני, ובנוסף פתחה סטודיו משחקים פנימי בלוס אנג׳לס, אליו היא עדיין מגייסת עובדים. בתיאור המשרות שנטפליקס פרסמה באתר נכתב: "אנחנו צוות קטן עם אמביציות גדולות ואובססיה לספק רגעי משחק בלתי נשכחים שיאפשרו לשחקנים לספר את הסיפורים שלהם לשנים הבאות".

נטפליקס הכריזה שהיא מרחיבה את שירות המשחקים שלה עוד באוקטובר שעבר, אך מאז נראה שהפוקוס שלה ירד מהרחבת השירות למשחקים, בעיקר מאחר שהוא היה אמור להיות תוספת למשתמשים קיימים ולא חבילה נוספת שתימכר למשתמשים. רוב המשתמשים עדיין לא מקבלים את שירות המשחקים של נטפליקס, שכן הוא עדיין נמצא בשלבי בטא ולא פתוח לקהל הרחב. אלו שכן מדווחים שנטפליקס ממשיכה להוסיף לשירות עוד ועוד משחקים, כשחלק מהם מבוססים על סדרות מפורסמות של השירות, כמו משחק של "גמביט המלכה", שבו תוכלו להתאמן בשחמט מול הדמויות של המשחק.

נטפליקס עדיין לא מוכנה לחשוף מתי תפתח את שירות המשחקים שלה לקהל הרחב, או אפילו מתי היא תגיע למדינות נוספות כמו ישראל. אפליקציות כמו הג׳ויסטיק מרמזות שנטפליקס מתכוננת להשיק את שירות המשחקים שלה לקהל רחב יותר - בקרוב מאוד.