הטנדר החשמלי סייברטראק Cybertruck של טסלה  (צילום: Photowalking, shutterstock)
הסייברטראק של טסלה. "זה עדיין מאוד מגניב" | צילום: Photowalking, shutterstock


טסלה הציגה את הטנדר החשמלי סייברטראק (Cybertruck), הראשון שייצרה במפעל בטקסס, ארבע שנים אחרי שהכריזה על הדגם לראשונה. עדיין לא ברור מתי החברה תתחיל לייצר את הרכב בצורה מסחרית, אך בכל זאת מדובר בהתקדמות.

בחודש מאי האחרון, במהלך שיחת משקיעים, מנכ"ל החברה אילון מאסק הודיע שהעיצוב הקיצוני והמיוחד של הסייברטראק מאתגר. לדברי מאסק, שצוטטו בבלומברג, העיצוב וריתוך פלדת אל החלד, ממנה עשויה השלדה, מורכבים ויקרים.

באותה שיחת משקיעים מאסק הבהיר שהיקף הייצור של הסייברטראק יהיה קטן יחסית בהשוואה לדגמים אחרים,  "אבל זה עדיין מאוד מגניב". אנליסט בדויטשה בנק צופה שטסלה תספק 2,000 רכבי סייברטראק כבר השנה. מאסק אמר בשיחת המשקיעים שטסלה תנסה לייצר כרבע מיליון סייברטראק מדי שנה, בהתאם לביקוש.

הסייברטראק הממוגן, שנראה כמו רכב מסרטי מדע בדיוני, מצויד במעטפת חיצונית חזקה במיוחד ובזכוכית משוריינת, שאגב נסדקה באירוע ההשקה ב-2019. המכונית מאפשרת להאיץ מאפס למאה קמ"ש תוך 2.9 שניות ולעבור טווח של כ-800 קילומטר. התמחור שהחברה הציגה לפני מספר שנים, ומאז הספיקה להתנער ממנו, נע בין 39,900 דולר לדגם עם טווח נסיעה של 400 קילומטר עד 69,900 דולר לסייברטראק עם טווח נסיעה של 800 קילומטר.