אילוסטרציה OpenAI (צילום: Ascannio, Shutterstock)
אילוסטרציה. המודל החדש צפוי להיות חזק מקודמיו | צילום: Ascannio, Shutterstock

בשבועות האחרונים מיקרוסופט וחברות טכנולוגיה נוספות מכריזות בזו אחר זו על שילוב יכולות בינה מלאכותית במוצריהן. הזכורה מבין השקות מוצרים מבוססי יכולות AI הייתה הכרזת מיקרוסופט על שדרוג מנוע החיפוש שלה בינג, בצ'אטבוט מבוסס מודל של OpenAI.

הצ'אטבוט של בינג ושאר המוצרים של מיקרוסופט בהם שולבו יכולות בינה מלאכותית, מבוססים על מודל השפה המתקדם ביותר של OpenAI, כלומר GPT 3.5. כעת, לאור דבריו של CTO מיקרוסופט גרמניה אנדראס בראון ייתכן שגרסת המודל המתקדמת GPT4 תושק כבר השבוע. כך דיווח מגזין דיגיטל טרנדס על בסיס אתר Hise הגרמני.

עד עכשיו מוצרי OpenAI איפשרו יצירת תמונות על בסיס פרומפט (קלט) טקסטואלי מהמשתמש, או טקסטים מלאים ומסוגננים בהתאם לבקשת המשתמשים בצ'אטבוט. GPT 4 צפוי להרחיב את היכולות גם ליצירת וידיאו ויהיה חזק מהמודלים הקיימים.

עד עכשיו מוצרי OpenAI איפשרו יצירת תמונות על בסיס פרומפט (קלט) טקסטואלי מהמשתמש, או טקסטים מלאים ומסוגננים בהתאם לבקשת המשתמשים בצ'אטבוט. GPT-4 צפוי להרחיב את היכולות גם ליצירת וידיאו ויהיה חזק מהמודלים הקיימים

במקרה או שלא, באתר מיקרוסופט מופיעה הכרזה רשמית על אירוע שצפוי ביום חמישי אחה"צ שיועבר בשידור חי בנושא "המצאת הפרודוקטיביות מחדש עם בינה מלאכותית". תיאור האירוע הרשמי הוא עתיד העבודה עם AI עבור יחידים וארגונים. לאור דבריו של בראון ייתכן שכבר באירוע הזה מיקרוסופט תציג חידושים מבוססים על המודל המשודרג.

נשיא האסטרטגיה העסקית של מיקרוסופט גרמניה, הולגר קן, אמר כי GPT-4 יוכל לתרגם טקסט מהמשתמש לתמונות, מוזיקה ווידיאו. עוד יוכל המודל החדש לתמלל שיחות טלפון בין עובדים או מול לקוחות לטקסט באופן אוטומטי ויחסוך בזמן הנדרש לסיכום שיחות.