אפל הציגה אמש (שני), בשידור חי במהלך כנס ועידת המפתחים שלה, את משקפי המציאות המעורבת החדשים שלה. כמה ימים לאחר שמארק צוקרברג הכריז על משקפי Meta Quest 3 בעלות נמוכה יחסית של 499 דולר, טים קוק השיק את המוצר שאמור לעורר את השוק של המציאות המרחבית, ממש כפי שהאייפון עשה לשוק המובייל. 

האירוע החל כאשר מנכ"ל אפל, טים קוק, נמצא מתחת לקשת גדולה, וציין שזה אחד האירועים עם הכי הרבה חידושים, והחל דווקא עם מחשבי המק. אלו כל החידושים שהוצגו:

משקפי מציאות מעורבת

לאחר שעה ועשרים של חידושים, הגיעה המנה העיקרית. טים קוק הכריז על משקפי הויז'יון פרו (Vision Pro) של אפל. המשקפיים, שנראים כמו משקפת סקי מהחלל החיצון, יכולים להציג את המציאות כפי שהיא ולהוסיף עליה מציאות רבודה, הכוללת את מסך המחשב, האייפון שלכם או סתם לנגן בו סרטים בזמן שאתם מתפעלים אותם עם תנועות ידיים, עיניים או בפקודות קוליות.

בעזרת גלגלת, תוכלו לשנות את השימוש במציאות הרבודה ולעבור בין המציאות לבין מה שהמשקפיים מציגים. כל מה שצריך כדי לשלוט במערכת זה תנועות ידיים, ממש כמו קסם. כל תנועה קלה וטבעית יכולה להפעיל את המערכת, אפילו אם היד שלכם לא מונפת באוויר. גם פה סירי עובדת ומקבלת פקודות קוליות, שאיתן תוכלו לשלוט. אפילו העיניים שלכם יכולות להיות דרך לשלוט במסך. אם למשל תסתכלו לכיוון המקבוק, תוכלו להעלות את המחשב מול העיניים שלכם. 

החלון עצמו הוא שקוף, כך שיוכלו לראות את העיניים שלכם במידה ואתם מול אפליקציות או גוללים באתר מסוים. הצבעים משתנים לפי מה שאתם צופים בו, למשל בסרטים המסך יהפוך כהה יותר. אבל אין מקום לדאגה, רק הצופה יוכל לראות את התכנים שבמשקפיים. פיצ'ר נוסף שנועד לשמור על הפרטיות שלכם הוא קריאת טביעות הקרנית בעין, כן זה מפחיד ממש כפי שזה נשמע.

מערכת ההפעלה של המשקפיים נקראת VisionOS והיא תוכננה במיוחד למשקפיים, מה שאומר שלאפל יש שליטה מוחלטת על כל אפליקציה שתרצה להתווסף למערכת. אם כבר אפליקציות, החברה הכריזה על חנות משלה, ממש כפי שעשו בתחילת הדרך עם האייפון. בחנות תמצאו שיתופי פעולה עם כמה חברות, ביניהן מנוע המשחק יוניטי, שיאפשר להתאים משחקים שפותחו באמצעותו למשקפיים.

שני המסכים שמול העיניים מחזיקים מסך אולד 4K ודרייברים שיספקו אודיו מרחבי. השימוש במשקפיים לא נעצר במערכות הפעלה, הם מושלמים לצפייה בסרטים ונותנים הרגשה של מסך קולנוע ביתי, שניתן לעמעם את האורות בהתאם לתאורה בחדר, לצפות בתלת מימד ולהרגיש בתוך הסרט. בתוך המשקפיים תמצאו את המעבד המתקדם, M2, ויש לו בטריה חיצונית שיכולה להספיק לשעתיים בלבד ומחייבת אתכם להסתובב איתה.

המחיר של המשקפיים הצליח להפתיע את המומחים והוא יקר יותר מהצפוי - והם יעלו 3,500 דולר ויהיו זמינים בשנת 2024. אם במקרה אתם מרכיבים משקפי ראייה, תוכלו להזמין עדשה מיוחדת שתעלה עוד כסף.

דיסני גם נכנסת לתמונה, ומנכ"ל החברה מצטרף לאירוע. דיסני חתמה על הסכם עם אפל לטובת המשקפיים כדי להוסיף תוכן מותאם למוצר, וכבר בתחילת הדרך תמצאו את שירות הסטרימינג של דיסני כאשר הוא מותאם לצפייה במשקפיים.

מחשבים

המחשב הראשון שהוצג הוא מקבוק אייר 15 אינץ', אותה גרסה של המחשב האהוב עם ה-13 אינץ', אבל גדול יותר. הוא שוקל רק 3.3 פאונד ומגיע ב-4 צבעים שונים. הוא מגיע עם השבב החדש והטוב ביותר של אפל, ה-M2. לפי אפל, הוא מחשב ה-15 אינץ' הטוב ביותר בשוק בזכות הבטריה, העיצוב, איכות המסך והביצועים הטובים ביותר במחיר של 1,299 דולר.

חידוש נוסף הוא שדרוג מחשב המק סטודיו, המחשב שמיועד בעיקר למעצבים ועורכים ומחזיק בשבבים M2 MAX ו-M2 ULTRA המשודרגים. הוא יעזור למי שצריך מחשב שולחני שצריך מעבד חזק אפילו יותר.

iOS17

שיחות

ההשקה ממשיכה למערכת ההפעלה של אפל למכשירי האייפון. ה-iOS 17 מתמקד בכמה שדרוגים. בין היתר, של הטלפון עצמו עם אפשרות להוסיף תמונה של עצמכם או אמוג'יז של עצמכם באנשי קשר שלכם, מה שיציג את הטלפון בצורה שונה לגמרי כשתקבלו שיחה.

עדכון נוסף הוא ה-live voicemail. כעת תוכלו לראות תמלול ישיר של מה שאנשי הקשר שלכם אומרים בהודעה הקולית, ותינתן לכם האפשרות לענות ישירות באותו זמן. למשל, אם אתם באמצע ישיבה תוכלו לראות מה האדם השני רוצה להגיד לכם ותוכלו לצאת ממנה לצורך מענה.

גם הפייסטיים מקבל שדרוג, מעתה אם לא יענו לכם לשיחות, תוכלו להשאיר הודעת וידאו כדי שהצד השני יוכל ליהנות.

הודעות

החיפוש השתדרג עם אפשרות לחיפוש כדי שתוכלו למצוא את ההודעה הספציפית. התווספה גם אפשרות של catch up, שבה תוצג לכם את ההודעה שבה עצרתם. שדרוג נוסף הוא תמלול הודעות קוליות שקיבלתם.

אפל הוסיפה גם אפשרות לשלוח התראה ישירה שתשלח לאדם שתרצו כדי שידעו שהגעתם בשלום לביתכם, וכדי שתדעו שמי שאתם אוהבים בטוחים.

גם ה-AirDrop מקבל שדרוג בעזרת קירוב של שני מכשירים והאפשרות להעביר בין שני המכשירים (גם אפל ווטש) מידע אחד על השני.

בזמן שאתם מניחים את הטלפון לצד בזמן ההטענה, תקבלו ממשק חדש של מידע בשם סטנד-ביי שיראה לכם שעון מסוגנן, תמונות, לוח שנה ו-ווידג'טים שונים. בנוסף אפשר להשתמש בסירי באותו זמן כדי לקבל עוד מידע. בזמן הלילה האור יתאים את עצמו לתאורה של החדר, כדי לא להפריע יותר מדי. בנוסף סירי משתנה מ-"היי סירי" לרק "סירי" כפי שדווח בעבר.