מיקי מאוס, דיסני  (צילום: George Sheldon, shutterstock)
מיקי ומיני מאוס. מניית דיסני עלתה ב-5% אחרי פרסום הדוחות | צילום: George Sheldon, shutterstock

בוב איגר, המנכ"ל החדש-ישן של דיסני, מוציא לדרך שינוי ארגוני נרחב שבמסגרתו יפוטרו 7,000 עובדים, שהם כ-4% מכוח האדם של החברה בעולם. אייגר כתב שלא הגיע להחלטה הזו בקלות: ״יש לי הערכה עצומה וכבוד לכישרון ולמסירות של העובדים שלנו ברחבי העולם, ואני מודע להשפעה האישית שתהיה למהלכים האלה".

בשיחה עם אנליסטים אחרי פרסום הדוחות לרבעון הרביעי של 2022 אמר אייגר שהארגון מחדש בחברה יוביל לחיסכון בהוצאות ולהפעלה יותר מסודרת של החברה. מטרת המהלך: לחסוך לחברה 5.5 מיליארד דולר, ולהפוך את שירות הסטרימינג "דיסני פלוס" לרווחי.

אכזבה בשוק ההודי

למרות שדיסני הציגה עלייה ברווחיות, שירות הסטרימינג שלה דיסני פלוס רשם הפסד תפעולי של 1.5 מיליארד דולר. בנוסף, החברה דיווחה שברבעון האחרון השירות איבד 2.4 מיליון משתמשים משלמים. רוב המשתמשים שאיבדה החברה הגיעו מהודו, שם דיסני ניסתה להיכנס באגרסיביות והציעה מחירים נמוכים לעומת שאר העולם, ואף קנתה זכויות לשידור משחקי קריקט, הפופולריים במדינה. לאחר שדיסני איבדה את הזכויות על הקריקט, כך גם ירד מספר המנויים משמעותית. סיבה נוספת לאובדן המנויים הייתה העלאת דמי המנוי.

בוב איגר דיסני (צילום: שאטרסטוק)
בוב איגר. "יש לי הערכה עצומה וכבוד לכישרון ולמסירות של העובדים שלנו ברחבי העולם" | צילום: שאטרסטוק

איגר הודיע גם שדיסני תחולק מעכשיו לשלוש חטיבות: חטיבה בידורית שתמשיך לעסוק בסרטים, סדרות ושירותי הסטרימינג של החברה, דיסני פלוס והולו; חטיבת הספורט שתשקיע בתכני ספורט ובמותג הבית של דיסני ESPN; וחטיבה שלישית שתתמקד בפארקים ובמוצרים. מניית דיסני עלתה ב-5% אחרי פרסום הדוחות.