אלון מאסק וג'ק דורסי (צילום: getty images)
ג'ק דורסי ואילון מאסק. "לבנות משהו בשביל למנוע מזה להתרחש שוב אי פעם" | צילום: getty images

מייסד ומנכ"ל טוויטר לשעבר ג'ק דורסי יוצא נגד הבעלים והמנכ"ל החדש של החברה אילון מאסק והוא עושה זאת ברשת החברתית החדשה Bluesky שנמנה עם מייסדיה. בשנה שעברה כשעלה הרעיון של רכישת טוויטר על ידי אילון מאסק, דורסי תמך ברעיון אך בחלוף הזמן אינו חושב שזה היה רעיון טוב להשלים את הרכישה.

דורסי התייחס לשאלה ממשתמש בלוסקיי האם הוא מרגיש שמאסק הוא הסוכן הטוב ביותר (עבור טוויטר) והשיב: "לא. אני גם לא חושב שהוא נהג בדרך הנכונה כשהבין שהתזמון שלו לא טוב. אני גם לא חושב שהדירקטוריון היה צריך לאלץ את המכירה. הכל התחרבש. אבל זה קרה ומה שכולנו יכולים לעשות כעת הוא לבנות משהו בשביל למנוע מזה להתרחש שוב אי פעם". דורסי הוסיף שהוא שמח על הצוות שמאחורי פיתוח פלטפורמת בלוסקיי החדשה והמבוזרת.

חילופי האשמות

לאחר כחצי שנה מההצעה הראשונה של מאסק לרכוש את טוויטר העסקה הושלמה לפי שווי של 44 מיליארד דולר. בטרם העסקה הושלמה ירד משמעותית ערכה של טוויטר, יחד עם חברות טק אחרות, באופן שהפך את ההצעה של מאסק לכדאית פחות. חילופי ההאשמות בין טוויטר למאסק בטרם הרכישה הגיעו אף לבית המשפט כשמאסק ניסה לסגת מהעסקה וטוויטר דרשה להשלימה.

בהמשך הדיון בבלוסקיי התפתח, מדווח טקראנץ', ודורסי הוסיף שלטוויטר לא היה סיכוי להמשיך ולהתקיים כחברה ציבורית ושבזמנו האפשרויות מלבד אילון מאסק היו רכישה על ידי קרנות גידור או קרנות אקטיביסטיות מוול סטריט. בהתייחס לתמיכה שלו בשנה שעברה בהפיכת החברה לפרטית דרך רכישתה על ידי אילון מאסק, הסביר דורסי שזו הייתה האפשרות הטובה ביותר באותה תקופה לצורך כך.