טיקטוק (צילום: DANIEL CONSTANTE, שאטרסטוק)
טיקטוק. מעוניינת להפוך את הפעילות בארה"ב ליחידה עצמאית | צילום: DANIEL CONSTANTE, שאטרסטוק

טיקטוק מנסה להפשיר את היחסים מול ארה"ב ועובדת על תוכנית חדשה במטרה שתוכל להמשיך לפעול בתחומה, תוך ריסון ההתנגדות מצד הרגולטורים.

במגעים מול מחוקקים בוושינגטון וארגוני חברה אזרחית בארה"ב, חשפה טיקטוק תוכנית מורכבת בהיקף של 1.5 מיליארד דולר לארגון מחדש של פעילותה בארצות הברית, דווח בוול סטריט ג'ורנל. השינוי שטיקטוק עובדת עליו נועד לייצר שקיפות רבה יותר בכל הנוגע לאופן פעילותה בארה"ב אך עדיין לשמור אותה בבעלות ByteDance, החברה האם הסינית. טיקטוק, לפי הדיווח, מעוניינת להפוך את הפעילות בארה"ב ליחידה עצמאית שתוכל להיות מפוקחת על ידי עובדי ממשל אמריקאיים מורשים, וכך היא מקווה לשכנע את המחוקקים שאינה מהווה סכנה או איום לאזרחי ארה"ב.

במקביל, אפליקציית הסרטונים ממשיכה לנהל מגעים עם הוועדה להשקעות זרות של ארה"ב (Cfius) על המשך פעילותה בארה"ב. אם לא תושג הסכמה בין ארה"ב לטיקטוק, ייתכן שייכפה עליה למכור את הפעילות לידיים מקומיות או להפסיק לפעול בארה"ב.

לאחרונה נקטו מדינות בארה"ב צעדים נגד טיקטוק תוך שהן מעלות חשש לביטחון הלאומי מהאפשרות של גישה על ידי גורמים סיניים למידע על אזרחי ארה"ב. מספר מדינות בארה"ב אסרו על שימוש או התקנה של אפליקציית טיקטוק במכשירים ניידים של פקידי ציבור. בין המדינות: טקסס, מרילנד ודרום קרוליינה.