אילון מאסק וג'פרי אפשטיין (צילום: Natan Dvir/Bloomberg, Rick Friedman/Rick Friedman Photography/Corbis via Getty Images. עיבוד: tech12)
מאסק ואפשטיין. התביעה טוענת שאפשטיין הפנה את מאסק לבנק | צילום: Natan Dvir/Bloomberg, Rick Friedman/Rick Friedman Photography/Corbis via Getty Images. עיבוד: tech12

המיליארדר אילון מאסק שעומד בראש טסלה, טוויטר וחברות נוספות קיבל זימון רשמי מאיי הבתולה של ארצות הברית להעיד בתביעה נגד בנק JPMorgan Chase בקשר לפרשת הסחר והניצול המיני של לקוח הבנק הידוע לשמצה ג'פרי אפשטיין.

התביעה מטעם איי הבתולה תובעת את JPMorgan בטענה שהבנק איפשר ואף נהנה לכאורה מפעילותו של אפשטיין, שהואשם בסחר מיני וסרסור נשים צעירות באי הפרטי שלו באיי הבתולה, דווח ב-CNBC. אפשטיין התאבד בעודו במעצר ב-2019.

מהדיווח עולה שמסמכי בית המשפט חושפים שזימון דומה לזה שקיבל מאסק יצא גם למייסד גוגל לארי פייג' לאחרונה, אם כי טרם נמסר לו בהצלחה. בקשות להעיד יצאו גם לבעלי הון ובכירים נוספים בתעשיית הטק ובחברות ענק אחרות. הפניה למאסק מבוססת על מידע שהגיע לידי התביעה, ונציגיה מניחים כי כאדם בפרופיל גבוה וכמנכ"ל טסלה וחברות אחרות אפשטיין הפנה או ניסה להפנות את מאסק לבנק.

מאסק נדרש להעביר כל מסמך שיש בו משום תקשורת עם אפשטיין או עם הבנק או "כל מסמך אחר שעשוי להצביע על מעורבותו של אפשטיין בסחר בבני אדם או תשלום עבור מין בהסכמה עם נשים או נערות".

מאסק הבהיר בתגובה בטוויטר כי הוא סולד מעצם המחשבה שיש לו קשר כלשהו לאפשטיין או ההנחה שאי פעם קיבל ממנו עצות פיננסיות. בתגובתו למשתמש ששיתף את הדיווח על זימונו להעיד מאסק לא חסך במילים ובדעתו על אפשטיין או JPMorgan: "זה אידיוטי בכל כך הרבה רמות", כתב בהתייחס לאפשרות שהיה לו צורך בכלל ל"עצה פיננסית מנוכל מטומטם" והוסיף שהבנק בו נוהלו עסקי טסלה הגלובליים המסחריים איכזב כבר לפני כעשור, וההתקשרות הופסקה בעקבות כך.