סונדר פיצ'אי מנכ"ל גוגל (צילום: SAJJAD HUSSAIN, Getty images)
סונדאר פיצ'אי. מלך המשכורות של עמק הסיליקון | צילום: SAJJAD HUSSAIN, Getty images

בזמן שענף הטכנולוגיה עובר טלטלה עם פיטורי ענק, ובזמן שמנכ״לים ומנהלים של חברות הטק הגדולות מקצצים בשכרם, מנכ״ל אחד סיים את 2022 כמלך המשכורות של עמק הסיליקון: סונדאר פיצ׳אי, מנכ״ל גוגל, הרוויח בשנה החולפת לא פחות מ-226 מיליון דולר, כשאת רוב המשכורת הוא קיבל כחלק מחבילת המניות שלו, שהעניקה לו 218 מיליון דולר.

כל זה קורה בזמן שגוגל בתהליך פיטורים הגדול ביותר בתולדותיה. בינואר פיטרה החברה 12 אלף עובדים, כ-6% מכוח העבודה הגלובלי שלה. לאחרונה אמרה ה-CFO של החברה רות פורת שהחברה צריכה לקצץ בהוצאות על עובדים ואכן מהדקים ונייר דבק החלו להיעדר ממשרדי החברה. ״אפינו יותר מדי מאפינים בימי שני״, אמרה פורת במייל לעובדים.

גם שווי טוויטר נפגע

במקביל עבר השבוע השבוע מנכ"ל אחר, אילון מאסק, שבוע מטלטל במיוחד כשמחק מהונו האישי סכום עתק של 13 מיליארד דולר. זאת לאחר דוחות מאכזבים של טסלה, שהורידו את מניית החברה ב-10%. למאסק יש עוד חברות פרטיות כמו טוויטר ו-Spacex, אך גם שם הוא לא יכול לרוות נחת. SpaceX שיגרה השבוע את הטיל היקר ביותר ששוגר אי פעם לחלל, רק בשביל לראות אותו מתפוצץ באוויר דקות אחדות אחרי השיגור.

אילון מאסק (צילום: Justin Sullivan, getty images)
אילון מאסק. שבוע קשה | צילום: Justin Sullivan, getty images

במייל פנימי ששלח מאסק לעובדי טוויטר בסוף מרץ התברר כי השווי של טוויטר ירד ביותר מחצי מהסכום שבו מאסק קנה את החברה. לפי המייל, השווי של טוויטר עומד על כ-20 מיליארד דולר, בעוד מאסק שילם עבור החברה 44 מיליארד דולר.