עובד גוגל (צילום: Antwon McMullen, shutterstock)
קמפוס גוגל. אישורי עבודה מרחוק יילכו ויתמעטו | צילום: Antwon McMullen, shutterstock

עובדי גוגל מתוסכלים לאחר שהחברה הכריזה שתחל לאכוף את מדיניות העבודה ההיברידית, שדורשת מהם להגיע ל-3 ימי עבודה בשבוע מהמשרדים. ענקית הטכנולוגיה הכריזה בשבוע שעבר שבכוונתה לעקוב אחר נוכחות העובדים במשרד, ושזו תשפיע על הערכת הביצועים שלהם בסוף השנה.

קבוצות ההודעות הפנימיות של גוגל הוצפו בהודעות, כך פורסם ב-CNBC: "בדקו את העבודה שלי, לא את כרטיס הנוכחות שלי", נכתב בתגובה של עובד שהפכה ויראלית בקבוצה, מם אחר שזכה לפופולריות התייחס לכך שהדרישה מהעובדים דומה לדרישה מילדים בגיל בית ספר: "מי שלא יכול להגיע היום למשרד, צריך להביא אישור הורים".

פרט למרמור, בקרב חלק מהעובדים קיימת אי ודאות של ממש לגבי האופק התעסוקתי שלהם, היות שהמדיניות המשוחררת של עבודה מרחוק אפשרה להם לגור במדינות שונות מהמשרד אליו הם משוייכים. גוגל ממליצה בשלב הזה לעובדים שמחזיקים באישור לעבוד מרחוק בלבד להגיע למשרד גם כן, אם הם גרים לא רחוק ממנו. עם זאת התריעה החברה כי אישורים עתידיים לעבודה מרחוק יהפכו לנפוצים פחות, ויינתנו במקרים יוצאי דופן. החשש של עובדים כעת הוא שאישורים שכבר ניתנו לעבודה מרחוק ייבחנו מחדש.

סונדאר פיצ'אי ומשרדי גוגל (צילום: Shutterstock, Ron Jenkins/Getty Images)
סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל. אין תחליף למפגש פנים אל פנים | צילום: Shutterstock, Ron Jenkins/Getty Images

עם זאת, בגוגל בשלב זה ממשיכים לדבוק במדיניות. "אין תחליף להתכנסות למפגש פנים מול פנים", הסבירה פיונה צ'יקוני, סמנכ"לית משאבי אנוש בגוגל במייל לעובדים בשבוע שעבר. לפי המדיניות החדשה, גוגל תעקוב אחר נוכחות במשרד על בסיס העברת כרטיס הנוכחות - ותדרוש הסברים ממי שמחסירים ימים מהמשרד. דובר מטעם גוגל מסר שהמידע שמבוסס על כרטיסי הנוכחות של העובדים יהיה זמין לבכירי החברה על בסיס אגרגציה של נתוני נוכחות כלליים ולא ספציפית לכל עובד. עובדים שנעדרים על בסיס קבוע יקבלו תזכורות להתייצב לעבודה מהמשרד. בשלב הזה תנוטר הנוכחות רק בארה"ב, אך לפי הדיווח בחברה בוחנים הטמעה של מעקב הנוכחות במדינות נוספות.