מאסק קונה את טוויטר (אילוסטרציה: מאקו סטודיו )
אילוסטרציה: מאקו סטודיו

אילון מאסק השלים הלילה את רכישת טוויטר ב-44 מיליארד דולר והחברה תהפוך לפרטית ותימחק מהבורסה.

כצעד ראשון מאסק יצא למסע פיטורים של בכירים בחברה, כשעל פי הדיווחים חלקם אף לוו פיזית ליציאה מהבניין. בין המפוטרים, המנכ"ל פארג אגרוואל; סמנכ"ל הכספים נד סגל; היועץ המשפטי הראשי שון אדג'ט, ו-ויג'יה גדה, ראש המחלקה המשפטית. רק בשבוע שעבר הגיב אדג'ט בביטול על הדיווח בבלומרג כי בכוונתו של מאסק לפטר 75% מכוח האדם בחברה, ומסר לעובדים כי הוא לא ממליץ להסתמך על שמועות. מדובר בקבוצת האנשים שעמלה על השלמת העסקה מהצד של טוויטר.

על פי הדיווח בבלומברג, מאסק מתכוון לכהן כמנכ"ל בפועל - במקביל לתפקידי המנכ"ל שהוא מחזיק בשלל החברות הנוספות שהוא עומד בראשון. אחת הפעולות הראשונות שהוא צפוי לעשות היא ביטול ההשעיה לכל החיים של רבים מטוויטר, בהם גם הנשיא לשעבר טראמפ שמנודה מהרשת החברתית.

בכך מסתיימת סאגה דרמטית במיוחד, לאחר שמאפריל, אז הודיע מאז כי בכוונתו לרכוש את הרשת החברתית, מאסק ניסה לסגת מהעסקה. טוויטר צנחה מאז בשווי באופן דרמטי, ומאסק ניסה להתנער מהתחייבויותיו לרכישה בטענה שהחברה הציגה לו נתונים שקריים בנוגע לשיעור הפרופילים המזוייפים - בוטים - שלדברי טוויטר, מהווים לא יותר מ-5% מהמשתמשים.

הענייין הגיע לבית המשפט ובתחילת החודש עצרה השופטת קייטלין מקורמיק את הדיונים בתביעה של טוויטר נגד מאסק כדי להעניק לצדדים זמן נוסף לנסות להשלים את העסקה בכל זאת, והציבה כדדליין את ה-28 בחודש בשעה 17:00.

כעת השוק ועובדי טוויטר ממתינים למהלכים האסטרטגיים שמכין מאסק לחברה. בחודשים האחרונים הבהיר מאסק כי תוכניתו היא להפוך את טוויטר לרווחית, כשאחד המהלכים יהיה ככל הנראה פיטורים מאסיביים בכוח האדם, הגדלת מספר המשתמשים וההכנסות מפרסום. לפחות את החלק של הפיטורים מאסק כבר מוציא לפועל.