אילון מאסק (צילום: getty images)
מאסק. אפילו המשקיעים התעייפו | צילום: getty images

האם מאסק וטוויטר כבר לא בדרך לחופה? אחרי כמה ימים סוערים ולא ברורים, מנכ״ל טסלה שיגר עוד ציוץ לפיו "העסקה לא יכולה להתקדם". הסיבה לדרמה הנוכחית היא עדיין חוסר ודאות לגבי מספר החשבונות המזויפים (בוטים) בטוויטר.

מאסק טוען שיסגור עסקה רק אם מספר החשבונות המזויפים בפטלטפורמה קטן מ-5% אבל הוא לא מקבל תשובה ברורה לגבי מספרם מהחברה. "אתמול מנכ"ל טוויטר סרב בפומבי לספק הוכחה על <5%" צייץ. בטוויטר טרם הספיקו להגיב לציוץ הדרמטי, אולי בגלל השעה המוקדמת שבה נשלח.

ביום שישי צייץ מאסק כי כדי להבין מה מצב החשבונות המזויפים "הקבוצה שלי תבצע בדיקה רנדומלית של 100 מהעוקבים שלהם. אני מזמין אחרים לעשות תהליך דומה ולדווח מה מצאו". לכך השיב - שוב, בציוץ, מנכ״ל טוויטר, פראג אגרוול, שהוא "לא חושב שניתן לבצע את ההערכה הספציפית הזו באמצעים חיצוניים", כשהוא מתייחס לשאלת החשבונות המזוייפים. לכך מאסק השיב ב - תחזיקו חזק - אימוג'י של קקי.

השוק, באופן טבעי, לא אוהב את התנודתיות של מאסק. בראשון באפריל, רגע לפני העסקה, מניית טוויטר נסגרה על למעלה מ-39 דולר. ביום שני, הרביעי באפריל - אחרי שלשוק נודע על כניסתו של מאסק כבעל עניין בחברה היא החלה לעלות, כשכעבור שבועיים הגיעה לשיא של 51.7 דולר למניה. אחרי המסחר אמש היא נסגרה על 37.4 דולר וירדה אל אפילו מתחת למחיר המניה בתחילת חודש שעבר.

האנליסט דן אייבס: "הנושא של הבוטים הוא לא חדש והבוטים הם כנראה השעיר לעזאזל שבגינו מאסק רוצה להוריד את עלות העסקה או לבטלה לגמרי"

במכתב למשקיעים מאמש, אנליסט הטכנולוגיה הוותיק דן אייבס מוודבוש אמר כי הוא נותן לעסקה הסתברות של 50%. "אנחנו סבורים שמאסק עדיין מחויב לעסקה, הלחץ המסיבי על מניית טסלה מאז ההכרזה על העסקה, כמו גם השינוי בסביבת שוק המניות בחודש שעבר, כמו הלוואת המרווחים שממנפת את מניותיו, גרמו למאסק לקבל רגליים קרות", כתב אייבס. "הנושא של הבוטים הוא לא חדש והבוטים הם כנראה השעיר לעזאזל שבגינו מאסק רוצה להוריד את עלות העסקה או לבטלה לגמרי", הוסיף.

בימים האחרונים נבחן נושא חופש הביטוי על הפלטפורמה תחת שלטון מאסק. הוא צייץ שהוא מתכוון לאשר מחדש את הנשיא לשעבר דונלד טראמפ והתעלם מתהיות של גולשים לגבי עמדתו על צנזור וידאו מאירוע הירי ההמוני בניו יורק לפני יומיים. היורה שידר חלק ממסע הרצח שלו בבפאלו בשידור חי ברשת וגולשים תהו מה מאסק, שהצהיר כי הוא מתנגד לצנזורה מכל סוג ברשת, חושב שצריך לעשות במקרה כזה.

מאסק בחר להתעלם משאלות של משתמשים בנושא ולהמשיך לצייץ על דברים אחרים, ביניהם עסקת טוויטר עצמה.