ג'ימייל מובייל (צילום: shutterstock)
ג'ימייל. לא רק החיפוש בגוגל עובר מתיחת פנים, גם החיפוש בג'מייל | צילום: shutterstock

לחפש מיילים ישנים בג'ימייל שלנו יכולה להיות משימה מתישה ומתסכלת לפעמים, במיוחד כשזה מגיע לחיפוש במובייל. תוצאות החיפוש שם יכולות להקפיץ לנו מיילים לא רלוונטיים מהעבר הרחוק, נמענים רנדומליים, או סתם מילים לא רלוונטיות בשורת הנושא של המייל. הפיצ'ר החדש של תיבת הדואר הפופולרית מתבסס על מודלים של למידת מכונה, והוא אמור להפוך את חוויית החיפוש במובייל למדויקת יותר ו"תפורה" יותר לצרכים הספציפיים שלכם. "נעזור לכם למצוא בדיוק את מה שחיפשתם, ובפחות מאמץ", נכתב בבלוג החברה.

הפיצ'ר החדש של תיבת הדואר הפופולרית מתבסס על מודלים של למידת מכונה, והוא אמור להפוך את חוויית החיפוש בתיבת המייל במובייל למדויקת יותר ו"תפורה" יותר לצרכים הספציפיים שלכם

בעזרת מודלי למידת מכונה, החיפוש החדש יציג למשתמשים בראש הרשימה "תוצאות מובילות" ("top results") - שהן האפשרויות הרלוונטיות ביותר למשתמש בהתבסס על התאמה אישית. מתחת לתוצאות המובילות יופיעו שאר תוצאות החיפוש ה"רגילות".

כרגע מי שיוכלו ליהנות מחוויית החיפוש המשודרגת הם משתמשים עם חשבונות גוגל פרטיים ולקוחות עסקיים של Google Workspace באפליקציית ג'ימייל למובייל. השינויים מסוף השבוע האחרון צפויים להתגלגל למשתמשים בהדרגה בשבועות הקרובים, מפרט פוסט בבלוג של גוגל וורקספייס.