אילון מאסק טוויטר (צילום: רויטרס)
צרות בצרורות. אילון מאסק | צילום: רויטרס

רבים תהו איך תיראה טוויטר כשרק שליש מהעובדים נשארו בחברה. עכשיו התקלות הטכניות מתחילות להיערם, והן עלולות ליצור הרבה מאוד צרות בהמשך לאילון מאסק ולטוויטר.

המערכת של טוויטר שמתריעה ומסירה מיד תוכן המוגן בזכויות יוצרים החלה להראות סימנים של שבירה מאתמול בלילה, ומשתמשים מעלים סרטים באורך מלא לשירות. משתמש אחד ניצל את ההזדמנות והעלה את כל הסרט ״מהיר ועצבני 3: טוקיו דריפט״ כבדיחה. במשך שרשור של חמישים ציוצים, המשתמש העלה בכל פעם 2 דקות מהסרט, בשל העובדה שזה האורך של סרטוני וידיאו שניתן להעלות בטוויטר. גם אחרי שהשרשור הפך לוויראלי, לקח זמן עד שטוויטר הצליחה להוריד את סדרת הציוצים עם הסרט המלא מהאתר. נכון לעכשיו, המשתמש הושעה מהשירות, ככל הנראה באופן ידני, כי לקח זמן רב עד שכל אחד מחמישים הציוצים שהציגו את הסרט נמחקו מהאתר.

אז כבר לא ניתן לראות את טוקיו דריפט בטוויטר, אבל משתמשים מדווחים כי אחרים מעלים קטעים מסרטים ואינם מוסרים אוטומטית ע״י המערכת שאמורה לזהות אותם. חלק מהמשתמשים אפילו מנצלים את הפירצה להעלות פרקים של סדרות טלוויזיה.

החוק המגן על זכויות יוצרים מציין שהרשת שמאחסנת את הסרט הגנוב אחראית גם היא לגניבה, ולכן טוויטר יכולה להיחשב כמפרה בעצמה של זכויות יוצרים אם לא תתקן את הבעיה. כל זה קורה בדיוק כשמאסק מתכנן להציע שירות פרימיום שיעלה 8 דולר בחודש, שבו בין היתר משתמשים יוכלו להעלות סרטוני וידיאו באורך 40 דקות.

החוק המגן על זכויות יוצרים מציין שהרשת שמאחסנת את הסרט הגנוב אחראית גם היא לגניבה, ולכן טוויטר יכולה להיחשב כמפרה בעצמה של זכויות יוצרים אם לא תתקן את הבעיה

כבר בשבוע שעבר נראו מספר סימנים שיש בעיות טכניות שהולכות ומצטברות בטוויטר. המנגנון שאחראי לשליחת קודים למשתמשים שבחרו באימות טלפוני לא פעל. ארי שטוויטר תיקנה את התקלה הזאת, אחת הבעיות הגדולות שלה היא כרגע המודרציה על הנושאים המודגשים כ״trending״. יותר ויותר משתמשים מדווחים כי רשימת הנושאים המדוברים בשירות הוחלפה בשורה של מילים בסינית, שמובילות לאתרי הימורים סיניים. משתמשים אחרים מדווחים כי נראתה עלייה במספר הבוטים שפונים אליהם בהודעות פרטיות, והמנגנון שאמור לעשות סינון של הודעות עושה עבודה פחות טובה בשבוע האחרון.

מאסק דוחה את ההאשמות על הבעיות הטכניות, ומצייץ כי נכון לעכשיו, טוויטר חווה את העלייה הכי גדולה במספר המשתמשים הפעילים, ושהפעילות באתר רק הולכת וגדלה.